کارگران و معلمان دوبال دستیابی به پیشرفت و تعالی هستند

تهران- ایرنا- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت روز کارگر و روز معلم اعلام کرد: جامعه بزرگ و تاثیرگذار کارگر و قشر فرهیخته و آینده‌ساز معلم، از نیروهای مهم و کاربردی هر جامعه برای رشد و دو بال دستیابی به پیشرفت هستند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این بیانیه آمده است: معلمان با بهره‌گیری از سیره و روش انبیاء الهی چراغ هدایت انسان و کسب علم و معرفت هستند و کارگران پرتلاش، تمامی آموزه‌های معلمان را به فعالیت درآورده و چرخ‌های تولید و اقتصاد کشور را به حرکت در می‌آورند.

این شورا افزود: روز جهانی کارگر فرصت مغتنمی برای بازشناسی جایگاه این قشر، تقدیر و برنامه ریزی برای ارتقای سطح رفاه کارگران و استفاده حداکثری از توان و تخصص آنان است، چرا که نیروی انسانی ماهر، متعهد و کارآمد از مهم ترین و بنیادی ترین الزامات حرکت یک جامعه در مسیر پیشرفت و توسعه و رونق تولید است که می‌تواند نقطه اتکای کشور در شرایط جنگ اقتصادی و نیل به اهداف والای جهش تولید و استقلال و شکوفایی اقتصادی گردد.

در این بیانیه آمده است: همچنین روز معلم که به یاد دانشمند و عالم برجسته جهان اسلام علامۀ شهید، آیت الله استاد مرتضی مطهری نامگذاری شده، فرصتی برای تبیین نقش حساس، حیاتی و مقام والای معلم در تربیت نسل های آینده کشور به عنوان برترین سرمایه‌های انسانی و ملی کشور و همچنین تأثیر بی‌بدیل آنان در شکل دهی به افکار و تفکرات جامعه است. بدون شک؛ دانش، تعهد، تخصص و مسئولیت پذیری این قشر می‌تواند جامعه را به سمت موفقیت سوق داده و هرگونه لغزش در این مسیر نیز لطمات جبران ناپذیری را به دنبال خواهدداشت.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به مناسبت فرا رسیدن ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت روز جهانی «کارگر» و روز ملی «معلم» از تمام مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی خواست با اهتمام جدی به جایگاه این عزیزان، برنامه ریزی مناسب د جهت تکریم بیش از پیش و افزایش سطح نقش سازنده آنان را در تولید و پیشرفت کشور در دستور کار قرار دهند و رشد و بالندگی جامعه را ارتقا دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =