مهمترین مشکل کارگران پاکدشت کمبود مراکز درمانی تامین اجتماعی است

تهران- ایرنا- دبیر اجرایی خانه کارگر پاکدشت با اشاره به این که ۹۲ هزار کارگر بیمه شده اصلی در این شهرستان زندگی می‌کنند اظهار داشت: مهمترین مشکل کارگران پاکدشت، کمبود مراکز درمانی تامین اجتماعی در این شهرستان است.

عوض سلطانی روز شنبه به مناسبت روز کارگر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشکل اصلی بیمه شدگان و کارگران در پاکدشت مسئله درمان مستقل تامین اجتماعی است.

وی افزود: در شهرستان پاکدشت ۹۲ هزار کارگر بیمه شده اصلی شامل شاغلان و بازنشستگان زندگی می‌کنند که حدود ۴۰ هزار نفر از آنان عضو خانه کارگر بوده و از امکانات آن بهره‌مند می‌شوند.

دبیر اجریی خانه کارگر مهمترین مشکل کارگران پاکدشتی را کمبود مرکز درمانی تامین اجتماعی در این شهرستان عنوان کرد و افزود: در شهرستان پاکدشت تنها یک مرکز درمانی تامین اجتماعی وجود دارد که این مرکز پاسخگوی نیاز درمانی مراجعان نیست.

سلطانی با اشاره به این‌که بر اساس سطح بندی، هر شهرستانی که بالای ۳۵ هزار نفر بیمه شده دارد باید یک بیمارستان تامین اجتماعی داشته باشد گفت: در خصوص احداث بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان پیگیری‌هایی صورت گرفته که متأسفانه سازمان تامین اجتماعی به دلایل مختلف با این موضوع موافقت نکرده است.

وی به ارائه آموزش های رایگان خانه کارگر اشاره کرد و افزود: سالانه حدود ۲ تا ۳ هزار نفر از اعضای خانه کارگر از آموزش هایی چون کامپیوتر، حسابداری، انواع کارهای هنری و دستی بهره‌مند می‌شوند که با وجود شرایط کرونایی آموزش‌ها به صورت مجازی صورت می‌گیرد.

سلطانی به مشکلات کارگران کوره پزخانه ها اشاره کرد و افزود: بلاتکلیفی و نامشخص بودن حقوق و قرارداد این کارگران توسط اتحادیه یکی از مشکلات اصلی این قشر از کارگران است.

وی اضافه کرد: حدود ۲۰ کوره آجر پزی در شهرستان فعال است که در هر کوره پزخانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

دبیر اجرایی خانه کارگر با اشاره به توزیع ۲۰۰ سبد کالا در هر هفته  بیان کرد: مدت دو سال است که خانه کارگر اقدام به ارائه سبد کالا با قیمت مناسب به قشر زحمتکش کارگر کرده و هر هفته حدود ۲۰۰ سبد کالا به اعضای خانه کارگر ارائه می‌شود.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
۱۱ اردیبهشت روز کارگر نامگذاری شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha