رونمایی از ترکیب منتخب نمایندگان ایران در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا

تهران- ایرنا- بعد از پایان دور گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، تحریریه ورزشی ایرنا ترکیب منتخب تیم‌های ایرانی را منتشر کرد.

به گزارش ایرنا، مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب به اتمام رسید و سه نماینده از چهار نماینده ایران موفق شدند به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند. در همین رابطه نگاهی به ترکیب منتخب نمایندگان ایران در این مرحله انداخته‌ایم. جایی که سه تیم پرسپولیس، استقلال و تراکتور به ترکیب پنج، چهار و سه نماینده دارند.

گلر: محمدرضا اخباری

پنج کلین‌شیت و چندین و چند واکنش تماشایی باعث شد تا محمدرضا اخباری بدون هیچ شک و تردیدی بهترین گلر بین تیم‌های ایرانی و شاید کل مرحله گروهی لیگ قهرمانان اسیا باشد. اخباری که در چند مسابقه بازوبند کاپیتانی را هم به بازو بسته بود با سیوهایش، تیم رسول خطبیی را به دور دوم فرستاد.

مدافعان: سید جلال حسینی، هادی محمدی، وریا غفوری

هم موفق شد ۲ گل به ثمر برساند و هم در امور دفاعی مثل همیشه جزو بهترین‌ها بود. پرسپولیس با سید جلال در پنج مسابقه ۲ گل دریافت کرد و در بازی آخر که او را به همراه نداشت به همین اندازه دروازه‌اش گشوده شد تا مشخص شود چه نقش غیر قابل انکاری در تیم یحیی به مدافع کهنه‌کار تیم سپرده شده است.

در کنار کاپیتان پرسپولیس باید اشاره‌ای به هادی محمدی داشته باشیم. مدافعی که در لیگ قهرمانان اسیا دوباره نامش را بر سر زبان‌ها انداخت و اثبات کرد که به دوران اوج خود بازگشته است. یادمان نرود تراکتور فقط در دیدار نخست شاهد باز شدن دروازه‌اش بود.

اما وریا غفوری. بازیکن باتجربه استقلال که بازهم با بازی‌های خوب خود نشان داد بهترین گزینه برای سمت راست است. وریا چه در امور تدافعی و چه روی کارهای تهاجمی کمک حال تیم مجیدی بود و فقط یک اشتباه داوری باعث شد او یک پنالتی دهد.

هافبک‌ها: مهدی ترابی، فرشید اسماعیلی، امید عالیشاه، مهدی مهدی‌پور

بیشترین ایجاد موقعیت گل، بیشترین پاس گل و ... بخشی از درخشش مهدی ترابی در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود. بازیکن شماره ۹ پرسپولیس در کنار پاس گل‌هایش، ۲ گل نیز به ثمر رساند. در حضور او پرسپولیس به تیمی بی‌رحم تبدیل می‌شود که کمتر تیمی یارای رقابت با آن را دارد.

فرشید اسماعیلی نیز در ترکیب استقلال احیا شد. او با گل‌ها و پاس‌ گل‌های حساسش یکی از مهمترین عناصر فرهاد مجیدی در مسیر صعود بود. اسماعیلی پیش از این انتقادات زیادی را می‌شنید که نتوانسته رشد خوبی در این سال ها داشته باشد ولی لیگ قهرمانان آسیای سال ۲۰۲۱ مکانی بود تا فرشید بتواند جواب منتقدانش را بدهد.

کمی عقب‌تر از اسماعیلی باید به مهدی مهدی‌پور اشاره داشته باشیم. بازیکنی که در ابتدا جایی در ترکیب اصلی نداشت اما به محض ورودش توانست آنقدر درخشان عمل کند که فرهاد مجیدی او را تا روز آخر در بین نفرات اصلی نگه داشت. مهدی‌پور مثل یک گلادیاتور در میانه میدان تمام جنگ‌های تن به تن را برد و در بازیسازی نیز موفق عمل کرد. او در لیگ قهرمانان، به صورت رسمی فعالیتش در استقلال را آغاز کرد.

سر آخر به امید عالیشاه می‌رسیم. یکی از ستاره‌های پرسپولیس در دور گروهی که در چند پست به بازی گرفته شد و هر بار کادر فنی و علاقه‌مندان را شگفت‌زده کرد. عالیشاه در این فصل روی فرم است و در لیگ برتر هم برای تیم یحیی بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشته است.

مهاجمان: شهریار مغانلو، مهدی قایدی، محمد عباس‌زاده

بعد از تحمل فشار بسیار زیاد، هندوستان شاهد شکسته شدن بغض شهریار مغانلو بود. این مهاجم خوش استایل چهار گل را برای پرسپولیس در این دوره از مسابقات به ثمر رساند تا مشخص شود یحیی بازیکن درستی را به خط حمله تیمش اضافه کرده است.

در ترکیب تراکتور هم یک بازیکن چهار گُله داشتیم. محمد عباس‌زاده‌ای که زننده ۶۶ درصد گل‌های تیمش بود و در کنار محمدرضا اخباری، بازی کننده نقش اصلی صعود تی‌تی‌ها به یک هشتم نهایی. عباس‌زاده حالا بیش از پیش نزد هواداران تراکتور محبوب است. او با این روند می‌تواند تا چند سال در خط حمله این تیم تبریزی به درخشش ادامه دهد.

و مهدی قایدی. با اینکه می‌توانست خیلی بهتر از این کار کند اما بازهم یکی از مهره‌های سرآمد استقلال و یکی از زیبایی‌های دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود. مهدی با نبوغ بالایش در عبور از بازیکنان روبرو بارها رقبا را از پیش رو برداشت و گل‌های مهمی هم برای استقلال به ثمر رساند.

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

انتخاب بین یحیی گل‌محمدی و فرهادمجیدی سخت بود اما اقتدار پرسپولیس در صعود از گروهش ما را مجاب کرد تا بین این ۲ نفر، سرمربی سرخپوشان را به عنوان بهترین سرمربی تیم‌های ایرانی در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha