وزیر آموزش‌ و پرورش: معلم زیستن خویش را فدای دانستن دیگران می‌کند

تهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش در آستانه ۱۲ اردیبهشت‌ آغاز هفته معلم با انتشار پیام تبریکی نوشت: معلم زیستن خویش را فدای دانستن انسان‌ها می‌کند و همچو فانوسی رخشان، کشتی آدمی را در دریای پرتلاطم کژاندیشی‌ها و کج روی‌ها، به ساحل سعادت رهنمون می‌شود.

به گزارش وزارت آموزش‌وپرورش، در پیام روز شنبه محسن حاجی میرزایی آمده است: جستاری مجمل در اوضاع اجتماعی و آسیب‌های معطوف به آن ما را به این نکته‌ی بسیار مهم معطوف می‌دارد که جامعه‌ی کنونی ما بیش از هر زمان دیگر نیازمند «ارتقای خِرد» و «اعتلای اخلاق» در آحاد خود است. همان نیاز حیات بخشی که مهم‌ترین عنصر تحقق آن «معلّم» است. همو که زیستن خویش را فدای دانستن انسان‌ها می‌کند و همچو فانوسی رخشان، کشتی آدمی را در دریای پرتلاطم کژاندیشی‌ها و کج روی‌ها، به ساحل سعادت رهنمون می‌شود.

در ادامه می گوید: این‌جانب همان‌گونه که در طلیعه‌ کار و در زمان ارایه‌ برنامه‌ تقدیمی خود به مجلس شورای اسلامی اعلام داشته‌ام، بر این اعتقاد راسخم که تعالی امر آموزش‌وپرورش و بالندگی نهاد آن جز در سایه‌ «عزم ملّی» و تعامل و تعاون همه‌ سویه مردم و حاکمیت و نقش آفرینی ملّی حاصل از آن محقق نخواهد شد و نیز تعمیق منزلت اجتماعی و تزاید انگیزه‌مندی و رضایت شغلی معلّمان که دولت تدبیر و امید هماره در پی تحقّق آن بوده و هست، از ارکان پیشروی و پیشرانی آموزش و پروش است.

حاجی میرزایی با یادکرد از موفقیت شبکه شاد در آموزش مجازی افزوده است: بدین سان بار دیگر معلّمان، این جامعه‌ ساعی و صبور به مانند دوران دفاع مقدس که با سعی و صبر نستوه خود دوشادوش رزمندگان، مانع از ایستایی چرخ تعلیم و تربیت در جبهه‌های جنگ گشتند، از آغازین روز بروز و فراگیری ویروس مهلک کرونا، مجاهدانه به میدان آمدند و جلوه‌های کم نظیری از مسئولیت پذیری، سخت کوشی، خلاقیت و مهربانی را رقم زدند و اجازه ندادند که آموزش فرزندان این سرزمین تعطیل شود .

وزیر آموزش و پرورش در پایان گفته است:‌ ضمن سپاس از مساعی آسمانی همکاران ساعی و صبور خود در گستره‌ ایران اسلامی، بویژه مجاهدت‌های جاودانه‌ جاهدان عرصه‌ آموزش و مجاهدان وادی پرورش در دوران پرمخاطره‌ کرونا که اعجازگونه فرآیند تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم را استمرار بخشید و نیز یادآوری رخدادهای خطیر سال جدید، به‌ویژه سیزدهمین دوره‌ انتخابات ریاست جمهوری، به‌عنوان نمایان‌ترین نماد حاکمیت ملت بر سرنوشت خویش که بی‌گمان با حضور زنده و عبارات و اشارات ارزنده‌ شما فرهیختگان به‌عنوان قشر مرجع  بر شکوهش افزوده می‌شود، از درگاه خداوند برای ایرانیان، به‌ویژه جامعه‌ ارجمند فرهنگیان، دانش آموزان و اولیا، آرزوی سلامت و سعادت دارم.

شب ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ استاد مرتضی مطهری به دست  گروه فرقان ترور شد و از آن پس ۱۲ اردیبهشت ماه و به همین مناسبت روز معلم نامگذاری گردید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =