۸۴ درصد داوطلبان شوراهای کرج تائید صلاحیت شدند

کرج - ایرنا - سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات استان البرز اعلام کرد که ۸۴ درصد داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان پرجمعیت البرز تائید صلاحیت شدند.

علیرضا عباسی روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت : حدود ۸۸ درصد از داوطلبان انتخابات شوراهای شهر توسط هیات اجرایی شهرستان کرج و شهرهای اقماری به هیات نظارت معرفی شدند  که صلاحیت  ۸۴ درصد این افراد احراز شد.

وی بیان داشت : براساس  قانون از مراجع پنجگانه استعلام گرفته شد و طبق پاسخ استعلام ها و شرایط قانونی صلاحیت داوطلبان  رد یا تایید شد.

عباسی گفت: هیچ گونه جناح بندی یا سفارش و فشاری در این رابطه اثربخش نبوده و فقط  استعلام از مراجع قانونی دلیل رد یا تایید صلاحیت افراد بوده است و رد صلاحیت‌ها به هیچ وجه ارتباطی با نگرش و جناح سیاسی افراد نداشته است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه داوطلبانی که به هر دلیلی رد صلاحیت شده‌اند، می‌توانند برای تکمیل پرونده و رفع نواقص و یا اعتراض به رد صلاحیت خود، به مرکز هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان البرز  مراجعه و درخواست رسیدگی مجدد خود را تحویل دهند، خاطرنشان کرد: هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان البرز نیز در مهلت مقرر قانونی به اعتراضات رسیدگی و نتیجه آن را حداکثر تا تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ به داوطلبان اعلام خواهند کرد.

وی تاکید کرد: در شهرستان کرج به تنهایی،  ۱۱ درصد از داوطلبان توسط هیات اجرایی و فقط هفت درصد از داوطلبان توسط هیات نظارت بر انتخابات شوراها رد صلاحیت شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =