۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 923
کد خبر: 84314982
۰ نفر

برچسب‌ها

بررسی ۲۰ اثر در جلسه کمیته تشخیص نفایس ملی

تهران- ایرنا- بیست اثر از استان‌های اردبیل، آذربایجان‌شرقی، اصفهان، تهران و کرمانشاه در ششمین جلسه کمیته تشخیص نفایس ملی و تصویب کاربری هم‌شأن اثر، بررسی شد.

به‌گزارش گروه فرهنگی ایرنا از میراث‌آریا، ششمین جلسه کمیته تشخیص نفایس ملی و تصویب کاربری هم شأن اثر به ریاست محمدحسن طالبیان معاون‌میراث‌فرهنگی کشور صبح امروز (شنبه ۱۱ اردیبهشت) با حضور اعضای کمیته به شکل حضوری و مدیران‌کل استان‌ها به شکل ویدئوکنفرانس در سالن فجر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد.

از استان اردبیل خانه تاریخی آصف و از استان آذربایجان شرقی خانه معبودی بررسی و واگذاری بهره‌برداری بلامانع اعلام شد، همچنین از این استان خانه امیرپرویز، خانه پروین اعتصامی و خانه علوی با نظر اعضای کمیته، رأی بر حفظ کاربری فعلی به عنوان موزه و صرفا با واگذاری مدیریت بهره‌برداری آن موافقت شد.

از استان اصفهان با واگذاری بهره‌برداری باغ برج علی اکبری، عصارخانه شهید عصاری، خانه سالک، خانه حکیم‌باشی، خانه شیبانی، خانه اخباری و قلعه قورتان موافقت شد و در خصوص حمام خسرو آقا قرار شد در جلسه آینده پس از بررسی برنامه بازسازی، مجددا تصمیم‌گیری شود، همچنین باید مالکیت بنای عصارخانه شیخ بهایی نیز  تعیین تکلیف شود.

واگذاری بهره‌برداری رباط سنگی امین‌آباد فیروزکوه با نظر اعضای کمیته با کاربری بوم‌گردی بلامانع اعلام شد.

از استان کرمانشاه حمام نظام با کاربری حمام ایرانی و فرهنگی‌پذیرایی، خانه رنده‌کش با کاربری فرهنگی‌موزه‌ای و خانه حاج آخوند با کاربری فرهنگی‌پذیرایی مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه هیچ اثری نفیس تشخیص داده نشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha