طلایی: نسبت به کسب عنوان در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا خوشبین هستیم

ساوه - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشور گفت: با توجه به روند آماده سازی تیم و تلاش مسئولانه و مثبت کشتی گیران و کادر فنی، نسبت به قرار گرفتن روی سکو در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب عنوان خوشبین هستیم.

اردوی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشورمان به میزبانی خانه کشتی ساوه در جریان بود تا اینکه روز گذشته به دلیل وضعیت بحرانی کرونا در کشور هندوستان (محل برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا) از سوی اتحادیه جهانی کشتی این رقابت ها لغو و قرار است در این خصوص مکان و زمان جدید برگزاری رقابت ها اعلام شود.

پس از این تصمیم اتحادیه جهانی کشتی، روابط عمومی فدراسیون کشتی نیز در اطلاعیه ای لغو اردوی تیم ملی نوجوانان در شهر ساوه را به دلیل تصمیم اتحادیه جهانی کشتی و همچنین تامین سلامت کشتی گیران، اعلام کرد.

بدین ترتیب تمرینات آماده سازی تیم ملی نوجوانان در ساوه نیز نیمه تمام ماند اما خبرنگار ایرنا علاوه بر تهیه و انتشار یک گزارش تصویری از این اردو با سرمربی تیم ملی نیز گفت و گویی انجام داد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران گفت: مسابقات قهرمانی آسیا با تصمیم اتحادیه جهانی کشتی به دلیل وضعیت بحرانی کرونا در کشور هندوستان لغو شد و ما هم ناگزیر باید مطابق برنامه ریزی های این نهاد بین المللی گام برداریم.

«محمد طلایی» افزود: اکنون منتظر تصمیم گیری اتحادیه جهانی کشتی در خصوص تعیین زمان و محل جدید برگزاری رقابت های آسیایی هستیم.

وی در خصوص وضعیت تیم ملی کشتی نوجوانان، گفت: حدود یک هفته در ساوه اردو برگزار کردیم که از نظر فنی مفید بود هرچند در زمینه امکانات با شرایط ایده آل فاصله داشت اما در مجموع از زحمات و تلاش های مسئولان شهرستان ساوه قدردانی می کنم.

سرمربی تیم ملی کشتی نوجوانان ایران اظهار داشت: در میان کشتی گیران دعوت شده به تیم ملی، نفراتی هستند که در دوره قبل هم جزو مدعیان قهرمانی بودند و برای مسابقات پیش رو در سطح آسیا هم امیدواری زیادی به کسب مدال داریم تا با کسب نتایج درخشان و برافراشتن پرچم کشورمان بتوانیم افتخارآفرین باشیم.

 طلایی تاکید کرد: در این فاصله تا تعیین زمان و مکان جدید مسابقات آسیایی، تلاش خواهیم کرد که روند تمرینات و آمادگی کشتی گیران تیم ملی نوجوانان را در سطح مطلوبی حفظ کنیم تا انشالله در روز مسابقات روی سکو قرار بگیریم.

وی گفت: در شرایط فعلی کشور و شیوع موج چهارم کرونا با توجه به ضرورت رعایت فاصله گذاری و همچنین تست های مکرر از کشتی گیران، انتظار زیادی برای فراهم شدن بستر اردو مانند دوران قبل از کرونا نداریم اما در مجموع همه اعضای تیم از کادر فنی تا کشتی گیران با احساس مسئولیت در حال تلاش هستند تا با بهترین سطح از آمادگی روانه مسابقات آسیایی شویم و نتایج ارزشمندی برای کشورمان کنیم.

نمایی از تمرینات آماده سازی تیم ملی کشتی نوجوانان در ساوه

روز گذشته روابط عمومی فدراسیون کشتی در اطلاعیه ای از لغو قهرمانی کشتی نوجوانان آسیا در کشور هندوستان خبر داد.

در متن اطلاعیه ارسالی به ایرنا، آمده است که هیات رئیسه اتحادیه جهانی با توجه به شرایط فعلی در هند و برخی دیگر از کشورهای آسیایی ناچار به اتخاذ این تصمیم شده است.

«هیات رئیسه با توجه به شرایط فعلی تصمیم به لغو این رقابت ها گرفت،  هرچند که برگزاری مسابقات بین المللی همواره جزو اهداف اتحادیه جهانی کشتی قرار داشته اما حفظ سلامت ورزشکاران رده های پایه از اصلی ترین اولویت های این اتحادیه محسوب می شود.»

بر این اساس فدراسیون کشتی نیز تصمیم گرفت اردوی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان در ساوه را با توجه به لغو رقابت های آسایی و همچنین مشکوک بودن چند کشتی گیر به ویروس کرونا، تعطیل کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha