۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۰۶
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84314951
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارشی استان مرکزی را فرا می‌گیرد

اراک - ایرنا - مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هوا، سامانه بارشی تا ۲ روز آتی این استان را فرا می‌گیرد.

«رضا مرادی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی‌ها حاکی از ورود یک سامانه بارشی به کشور است  که در روزهای آتی بخش‌های وسیعی از کشور به‌ویژه نوار شمال، مناطق مرکزی و شرق کشور و بخش‌هایی از استان مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی بیان کرد: بیشتر فعالیت سامانه در ۲ روز آینده در مناطق شمال استان مرکزی به‌صورت رشد ابر در ساعات بعدازظهر و در برخی از نقاط رگبار، رعدوبرق و وزش باد است. 

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: در روز دوشنبه فعالیت سامانه گسترش بیشتری دارد اما ،بیشتر فعالیت آن در نوار شرق استان به‌صورت رگبار و رعدوبرق، احتمال تگرگ و وزش باد پیش بینی شده است. 

مرادی اظهار داشت: در روز سه‌شنبه از فعالیت سامانه تا حدی کاسته می‌شود اما احتمال رگبار در ساعات بعدازظهر در برخی از مناطق استان مرکزی دور از انتظار نیست.

وی گفت: دمای هوا تا روز دوشنبه روند کاهشی خواهد یافت، به‌ویژه دمای روزانه در این مدت بین سه تا ۶ درجه سانتیگراد در مناطق مختلف کاهش پیدا می‌کند.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: ساوه  با بیشینه دمای ۳۰ و هشت دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین  ‎و شازند با کمینه دمای ۶ و ۹ دهم درجه یانتیگراد بالای صفر سردترین شهر این استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

بیش از ۱۷۳ میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری، ( اول مهرماه پارسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha