۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 84314946
۰ نفر

برچسب‌ها

بوستان فرهنگی تفریحی محیط بان در کرج گشایش یافت

کرج - ایرنا- مجموعه فرهنگی ، تفریحی و گردشگری محیط بان روز شنبه در آیینی با حضور مسوولان مدیریت شهری در حصار کرج گشایش یافت

علی کمالی زاده شهردار کرج در آیین گشایش این مجموعه گفت : بوستان ۱۷.۵ هکتاری محیط بان یک مجموعه فاخر و منحصر به فرد در کشور بوده که از ویژگی ها و جلوه های خاص دیدنی برخوردار است.

وی ادامه داد : هدف از اجرای این اکو پارک  ایجاد توازن بین محیط‌های انسان‌، ساخت و محیط‌های بکر نست و  احداث این‌گونه پروژه‌ها به  گسترش فرهنگ زیست‌محیطی و توسعه پایدار کمک می کند.

شهردار کرج تاکید کرد: مدیریت شهری در سه سال و نیم اخیر با توجه تورم و رکود اقتصادی حاکم بر کشور توانسته پروژه‌های مختلفی ازجمله عمرانی را اجرا کند.

وی در ادامه به اهمیت راه‌اندازی متروی کرج تا پایان بهار ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت:  خرید  ۱۰۰ دستگاه اتوبوس به‌منظور توسعه حمل‌و نقل عمومی در دستور کار قرار دارد.

شهردار کرج با اشاره به اینکه مدیریت شهری توسعه حمل‌ونقل عمومی در مناطق کم برخوردار را در اولویت دارد، گفت: در آخرین روزهای سال ۹۹ اتفاق ویژه‌ای به نفع شهر و شهروندان افتاد،  این خبر خوش اختصاص ۶۸۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به حوزه حمل‌ونقل شهری کرج بود.

کمالی زاده در بخش دیگری به افزایش ۵۰ دستگاه اتوبوس به سیستم حمل‌ونقل عمومی کلان‌شهر کرج تا پایان دوره پنجم شورای شهر خبر داد.

یمان بضاعتی پور  رییس سازمان سیما ، منظر  و فضای سبز شهرداری کرج گفت :  مجموعه فرهنگی تفریحی محیط بان ، هفدهمین پارکی است که در دوره پنجم مدیریت شهری  کرج افتتاح‌شده است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این پروژه اواسط سال ۹۷ آغاز شد، گفت: این پروژه با حمایت شهردار کرج و تخصیص اعتبارات لازم از سوی شورای اسلامی شهر به بهره‌برداری رسید.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: با بهره‌برداری از این اِکو پارک ویژه حیات‌وحش بیش از ۱۷ هکتار از اراضی شمال حصار، محدوده بالای میدان حافظ تا تونل بیلقان در دسترس شهروندان قرار گرفت.

بضاعتی پور در بخش دیگری تأکید کرد: پارک محیط‌بان مجهز به دو سکوی بازدید، سالن قرنطینه مجهز به کلینیک دامپزشکی، سیلوی ذخیره علوفه بوده و همه الزامات یک پارک استاندارد حیات‌وحش است.

وی ارزش مجموعه فرهنگی تفریحی و گردشگری محیط بان را ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =