۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84314926
۰ نفر

برچسب‌ها

تفاهم نامه مشارکت در طرح تربیت محله محور در البرز منعقد شد

کرج- ایرنا- تفاهم نامه مشارکت در طرح تربیت محله محور روز شنبه بین آموزش و پرورش و سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز منعقد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز در نشست  مشترک با فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز با اشاره به اینکه این طرح یکی از مهم ترین بسته های تحولی وزارت آموزش و پرورش است،افزود: ۱۰ درصد مدارس این استان زیر پوشش طرح تربیت محله‌محور قرار می‌گیرند.

سالار قاسمی خاطرنشان کرد: این طرح با هدف افزایش نقش اجتماعی مدارس، حذف دیوار حائل بین مدرسه و جامعه ،کاهش گسست بین یادگیری مدرسه و روابط اجتماعی اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه این طرح توسط انجمن اولیا و مربیان ارائه و به ادارات کل ابلاغ شد،اضافه کرد: درجلسات گروه همیار که با تعامل بسیج فرهنگیان و دانش‌آموزی شکل گرفت مقرر شد؛ تفاهم‌نامه‌ای را بین دو نهاد اصلی داشته باشیم تا یک هم‌افزایی و پوشش کلی در اهداف، فعالیت‌ها و مصادیق اجرایی داشته باشیم.

 مدیرکل آموزش و پرورش البرز یادآورشد: به همین منظور مقرر شد تا یک هسته مرکزی پس از انعقاد تفاهم‌نامه در محلات تشکیل شود.

قاسمی ادامه داد: هسته مرکزی گروه همیاری که در محلات تشکیل می‌شود شامل مدارس، مدیران مدارس، رؤسای انجمن اولیا و مربیان مدارس، ائمه جماعات مساجد، فرماندهان پایگاه بسیج، بسیج فرهنگیان و دانش‌آموزی استان می‌شوند.

وی افزود: این تفاهم‌نامه تلفیق دو طرح رجعت از سوی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز و طرح تربیت محله‌محور آموزش و پرورش استان به منظور هم‌افزایی بیشتر این دو نهاد است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرزگفت: واژه کلی تربیت بر مبنای ۶ ساحت تربیتی در سند تحول بنیادین تعریف شده است که شامل ساحت های تربیتی،اعتقادی، عبادی و اخلاقی، اقتصادی و حرفه‌ای، علمی و فناوری اجتماعی و سیاسی، زیستی و بدنی و تربیت زیبایی‌شناختی وهنری است.

وی عنوان کرد: مخاطبان این طرح در محلات دانش‌آموزان، اولیا و خانواده‌های دانش‌آموزان، اولیا و خانواده بسیجیان و ساکنان  آن محل در رده‌های سنی مختلف هستند که در این ۶ ساحت تربیتی با توجه به ظرفیت‌های موجود در محلات، خدمات ارائه می‌شود.

قاسمی گفت: این طرح با همکاری سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان، اداره کل آموزش و پرورش استان، مدیریت آموزش و پرورش مدارس، مدیریت آموزش و پرورش مناطق، مدارس مجری و مدیریت امور مساجد استان البرز اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: جوهره و چکیده مأموریت معلمین و فرماندهان بسیج ما براساس سند تحول بنیادین، برای این است که بتوانیم حیات طیبه و انسان‌هایی در تراز جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم‌.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب بحث سازمان تعلیم و تربیت کودک در این سند مطرح فرمودند و نگاه ایشان این است که آموزش و پرورش از بدو تولد و قبل دبستان مسئولیت بسیاری از امور را بر عهده دارد.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =