استاندار: همدان به قطب ارائه خدمات سلامت محور کشور تبدیل می‌شود

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: طرح های بزرگی در بخش بهداشت و درمان استان در حال اجراست که با تکمیل آنها، همدان به یک قطب قوی در ارائه خدمات سلامت محور تبدیل می‌شود.

به گزارش ایرنا، «سیدسعید شاهرخی» روز شنبه در مراسم آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا (انستیتوپاستور - انستیتو فینلای کوبا) در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان، اظهار داشت: ساخت بیمارستان یک هزار تختخوابی در همدان به تازگی آغاز شده و ۲۰ هکتار زمین نیز برای ساخت این مجموعه بزرگ بهداشتی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه فرزندان ایران در همه عرصه های علمی به ویژه علوم هسته ای و نوین جزو برترین و توانمندترین های دنیا هستند، افزود: در ماه های گذشته فرزندان ایران اسلامی تلاش زیادی برای تولید واکسن کردند تا در بین دیگر کشورهای پیشرفته در عرصه تولید واکسن نیز همانند سایر عرصه ها جزو کشورهای پیشتاز و سرآمد جهان باشیم.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه نگاه ملت ایران به دانشمندان متخصص داخلی است، اظهار داشت: همدان به عنوان آزمونه (پایلوت) فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا تولید مشترک انستیتوپاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا انتخاب شده و مردم استان با مشارکت فعال در این طرح، نقش خود در زمینه موفقیت دانشمندان داخلی و همچنین حفظ و تامین بهداشت جامعه را به خوبی ایفا می کنند.

به گفته وی، ویروس کرونا تمام دنیا را فراگرفته است و البته کادر بهداشت و درمان ایران در این آزمون بزرگ، پیروز و سربلند شدند و در این بین استان همدان پیک بزرگ شیوع کرونا را با ایثار و جانفشانی کادر بهداشت و درمان با موفقیت پشت سر گذاشته است.

نماینده عالی دولت در استان همدان اضافه کرد: کادر بهداشت و درمان هم اینک خود را با هر شرایطی برای مقابله با ویروس تطبیق داده تا کمترین خسارت و آسیب به مردم برسد.

شاهرخی اظهار داشت: برای رویارویی با ویروس کرونا و کاهش آمار ورودی بیمارستان ها همه توان استان را بسیج کرده ایم، همچنین شیوه نامه های بهداشتی به بهترین نحو در استان اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، مرحله سوم تزریق واکسن ایرانی کرونا به افراد داوطلب از امروز(شنبه ۱۱ اردیبهشت) با حضور استاندار ، رییس انستیتو پاستور ایران و جمعی از مسئولان در مرکز بهداشت استان همدان آغاز شد.

قرار است این واکسن به صورت داوطلبانه برای سه هزار فرد بین ۱۸ تا ۸۰ سال در استان همدان تزریق شود که افراد با ثبت نام در سامانه مشخص برای مشارکت دراین طرح متقاضی می شوند.

تاکنون ۱۶ هزار دور واکسن در استان همدان تزریق شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =