ممانعت از ورود مبتلایان کرونا به اداره‌ها نظارت ویژه می‌خواهد

شاهرود - ایرنا - فرماندار شهرستان شاهرود گفت: دستگاه های اجرایی به ویژه بانک ها در موقع ورود افراد با گرفتن کد ملی افراد، مبتلایان احتمالی به ویروس کرونا را از طریق سامانه ماسک شناسایی کنند.

 ابوطالب جلالی روز شنبه در حاشیه نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان شاهرود در گف و گو با ایرنا افزود: برای جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا تمامی ادارات و بانک ها مکلف هستند در ابتدای ورود ارباب رجوع با گرفتن کد ملی و چک کردن در سامانه ماسک از ورود افراد مبتلا ممانعت کنند.

وی به بهبود نسبی وضعیت همه گیری در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به این در چند روز گذشته سیر نزولی آمار مبتلایان، بستری و فوت شدگان را شاهد هستیم اما همچنان شهرستان شاهرود در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

جلالی بر استمرار محدودیت و ممنوعیت ها تاکید کرد و گفت: بر اساس تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا، آیین شب های قدر با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و همچنین برگزاری برنامه ها در فضای باز به مدت ۲ ساعت انجام خواهد شد.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه مسدود کردن پارک ها، نوارکشی، نصب بنر برای اطلاع رسانی به مردم از اقدام های محدود کننده است، تصریح کرد: تعطیلی خطوط اتوبوسرانی که محل نگران کننده ای برای انتقال ویروس کرونا بوده همچنان در دستور کار است.

جلالی با قدردانی از زحمات شهرداری جهت اعلام سطح هشدار از طریق بلندگو خودروهای آتش نشانی به شهروندان ابراز داشت: نیروی انتظامی باید بر ورودی های شهر و مسیرهای مسدود شده نظارت بیشتری داشته باشد.

وی بر نظارت بیشتر اداره صنعت، معدن و تجارت در رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط اصناف تاکید کرد و افزود: تمامی واحدهای مجاز فعالیت گروه یک که خدمات می دهند مکلف هستند در ورودی مغازه خود یک روبان قرمز نصب کنند، خدمات و کالای خود را در قالب سفارش از پشت در مغازه تحویل مشتری دهند.

فرماندار شهرستان شاهرود ادامه داد: در فروشگاه های زنجیره ای و سوپر مارکت ها باید یک نفر در ورودی مستقر شده و به کسانی که ماسک ندارند، ماسک تحویل داده و مواد ضدعفونی کننده به دستان مشتری زده و تذکرهای لازم مبنی بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی را یادآور شوند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هم اکنون ۱۷۶ بیمار کووید۱۹ در بخش های مخصوص به بیماران کرونایی بیمارستان امام حسین (ع) بستری هستند.

شهرستان شاهرود بیش از هشت هزار واحد صنفی دارای پروانه دارد. این واحدها زیرمجموعه ۳۵ اتحادیه به فعالیت می پردازند.

شهرستان شاهرود بیش از ۲۲۰ هزار تن جمعیت و ۵۳ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha