آمار بیماران کرونایی در سبزوار همچنان صعودی است

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: آمار بیماران کرونایی در سبزوار همچنان صعودی است و روزانه بر شمار مبتلایان به این ویروس افزوده می شود.

دکتر علیرضا مسلم شامگاه  شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲ روز گذشته ۲۳۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شامل شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد شناسایی شده‌اند.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۲۸۵ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در مرکز آموزش درمانی واسعی سبزوار بستری هستند که از این تعداد ۳۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: همچنین طی ۴۸ ساعت گذشته ۶ بیمار مبتلای قطعی به کووید ۱۹ در شهرستانهای حوزه زیر پوشش این دانشگاه فوت کردند.

مسلم با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: تمامی افراد در صورت داشتن هرگونه علائم باید بلافاصله به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند تا از عواقب بعدی بیماری پیشگیری شود.

وی ادامه داد: شهروندان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه کرونا، با تماس با شماره‌های ۴۴۰۱۱۳۳۳ و ۴۴۰۱۱۴۴۴ سوالات را خود با استادان و اعضای هیات علمی این دانشگاه در میان بگذارند.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در سبزوار به طور ویژه برای پذیرش و بستری بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

بنا بر آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۳۳۲ تن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹ طی شبانه روز گذشته تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۷۲ هزار و ۹۰ تن رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha