کرونا برای دومین بار در کردستان رکورد روزانه مرگ را پشت سر گذاشت

سنندج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۱۰ بیمار در شبانه‌روز گذشته در استان جان خود را از دست دادند که همین تعداد مرگ و میر را هفته قبل و در ۶ اردیبهشت هم داشتیم.

دکتر فرزین رضاعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای امسال تا کنون ۱۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست داده‌اند که بیشترین تعداد آن با ۱۰ نفر در روزهای ۶ و ۱۱ اردیبهشت به ثبت رسید و امروز شمار مرگ و میر روزانه برای دومین بار در سال جاری ۲ رقمی شد.

وی با بیان اینکه شاهد شیب نزولی بیماری در استان هستیم، افزود: این به منزله فروکش کردن بیماری نیست چرا که تعداد بستری های کرونا همچنان در استان زیاد است وهنوز نزولی نشده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۱۵۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است، افزود: در حال حاضر ۶۱۵ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد  ۳۱۶ نفر در سنندج، ۸۷ نفر در سقز، ۶۱ نفر در قروه، ۲۹ نفر در مریوان، ۲۵ نفر در کامیاران، ۳۸ نفر در بانه، ۴۵ نفر در بیجار، ۹ نفر در دیواندره، چهار نفر در دهگلان و یک نفر در سروآباد تحت مراقبت و مداوا قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۷۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه(ICU) بستری هستند، یادآور شد: شهروندان همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، عدم حضور در تجمعات، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینه را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک را رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون در کردستان یک‌هزار و ۲۴۲ قربانی داشته است که  ۴۹۲ نفر در سنندج، ۲۲۶ نفر در سقز، ۱۰۹ نفر در مریوان،  ۹۶ نفر در بانه،  ۹۴ نفر در قروه، ۷۴ نفر در کامیاران ، ۷۳ نفر در دیواندره، ۵۶ نفر در بیجار، ۱۹ نفر در دهگلان و سه نفر در سروآباد جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =