۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۰
کد خبرنگار: 1028
کد خبر: 84314830
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرداری ساری چهار طرح عمران شهری را کلنگ زد

ساری - ایرنا - شهرداری ساری که زمام امورش از حدود چهار ماه پیش به دست سرپرستی است که از سوی استاندار مازندران منصوب شده ، امروز شنبه چهار طرح عمرانی را در نقاط مختلف شهر کلنگ زد که از جمله آن ساخت نخستین باغ تلفیقی شمال کشور است.

به گزارش ایرنا ، شورای شهر ساری آذر ماه سال ۹۹ پس از دستگیری تمامی اعضای ۹ نفره اش به اتهام فساد و تضییع حقوق عمومی  منحل و بعد از آن طبق قانون اختیاراتش به استاندار واگذار شد. ۱۸ دی ماه هم احمد حسین زادگان استاندار مازندران ، حمیدرضا مرادی را که مسئول حراست شهرداری ساری بود به عنوان سرپرست معرفی کرد.

شهرداری ساری که طی چهار ماه گذشته بدون هرگونه حاشیه به فعالیتش ادامه داد که از جمله آن پیگیری طرح های نیمه تمام ، آسفالت معابر ، ساماندهی جمع آوری زباله بوده ، امروز کلنگ زنی طرح هایی را شروع کرد که در صورت بهره برداری ثمره بلندمدتی برای شهر ساری خواهد داشت.

نخستین باغ تلفیقی شمال کشور که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد ، در واقع احیای باغ ایرانی صفرآباد است. این باغ در زمینی به مساحت هفت هکتار در پنج کیلومتری شهر ساری واقع‌ است و با باهدف توسعه گردشگری پایدار بازسازی و بهسازی می شود تا  تبدیل به باغ تلفیقی شود.

کارشناسان شهرداری اعلام کردند که مجموعه باغ ایرانی صفرآباد که تلفیقی از باغ گل‌  و باغ ایرانی است پس از احیاء به یکی از مراکز زیبای شهر ساری و جاذبه‌ گردشگری کم نظیر در مازندران برای گردشگران تبدیل می شود و چشم‌اندازی زیبا و متفاوتی از شهر ساری را برای مرکز نشینان پدید می‌آورد.

باغ صفرآباد در مسیر جاده دریا ، در ابتدای روستایی به همین نام واقع است. این باغ مسیر جنگلی بسیار زیبا با درختان بلند قامت قرار دارد. این باغ که مساحتش در مجموع ۱۰ هکتار است ، اکنون به شکل مسیر آزاد پیاده‌روی مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از اهداف ساخت باغ تلفیقی در ساری ، آماده سازی این شهر برای میزبانی از پایتختی اکو در سال ۲۰۲۲ میلادی است.

شهر ساری در تاریخ ۱۲ مهر ماه سال ۹۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) در سال ۲۰۲۲ انتخاب شد تا از این طریق مازندران به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری منطقه خزر معرفی و توسعه صنعت گردشگری استان محقق شود.

امروز همچنین کلنگ ساخت مسجد صاحب‌ الزمان (عج)  در محدوده اطراف بقعه مطهر حضرت امامزاده عباس (ع) از سوی شهرداری ساری به زمین زده شد. این مسجد طبق زمان‌بندی در نظر گرفته‌ شده احداث و به مردم منطقه تحویل داده خواهد شد.

ساخت پارک محله‌ای امام رضا (ع)  هم سومین طرح عمرانی و رفاهی شهرداری ساری است که امروز آغاز شد. این پارک به مساحت ۲ هزار مترمربع باهدف توزیع متوازن خدمات محله‌ای، توسعه فضای سبز و رفاه شهروندی در منطقه یک شهر ساری ساخته می شود.

شهر ساری در حال حاضر ۳۴ بوستان دارد.

شهرداری ساری همچنین امروز کلنگ ساخت پارک پایداری مازندران در گذر تاریخ را در زمینی به مساحت ۶ هکتار در حاشیه رودخانه تجن به زمین زد.

بر اساس نتایج سرشماری سال ۹۵ شهرستان ساری مرکز استان مازندران حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت  دارد که از این تعداد حدود ۳۱۰ هزار نفر در شهر ساری زندگی می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =