سهرابیان: قایقرانان در تایلند به نام قرنطینه از تمرین محروم بودند

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون قایقرانی با بیان مشکلات ملی‌پوشان در کشور تایلند، گفت: مسابقات گزینشی المپیک توکیو هم اکنون در جریان است اما ورزشکاران ما در بدو ورود شرایط سختی را در تایلند تجربه کردند.

«علیرضا سهرابیان» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن انتقاد از میزبانی کشور تایلند برای مسابقات گزینشی المپیک توکیو اظهار داشت: قرار بود تیم قایقرانی ایران در حدود ۱۰ روز پیش عازم کشور تایلند شود اما متاسفانه بی‌برنامگی و تغییر چند باره سفر زیان‌های زیادی به فدراسیون وارد کرد.

وی ادامه داد: بعد از کش و قوس های فراوان تیم از ایران اعزام شد اما مشکلات پایان‌ناپذیر بود زیرا مسوولان برگزاری مسابقات چند روز به نام قرنطینه ملی‌پوشان ایران از تمرینات نیز محروم کردند.  

رییس فدراسیون قایقرانی با انتقاد از میزبان تایلند از مسابقات گزینشی المپیک افزود: کشوری که میزبانی یک تورنمنت را خواهد پذیرفت باید اقدامات و تدابیر لازم را برای هر چه بهتر برگزار کردن آن در نظر گیرد.

سهرابیان خاطرنشان کرد: برنامه باید به گونه ای تنظیم شود که موجب بر هم زدن نظم تمرینات ورزشکاران نشود. متاسفانه در روزهای نخست ورود تیم ایران به این کشور ملی‌پوشان ما و برخی از کشورهای دیگر از شرایط اعلام نارضایتی کردند.  

وی در بخش دیگ از مصاحبه با اشاره به میزبانی خوب کشور ژاپن از مسابقات گزینشی روئینگ عنوان کرد: خوشبختانه کشور ژاپن برنامه ریزی منظمی دارد و ورزشکاران ایرانی در آنجا هر چند که شرایط قرنطینه را تجربه کردند اما به بهانه قرنطینه از تمرین محروم نشدند.   

وی افزود: این تفاوت دو کشور در برگزاری یک رقابت گزینشی را نشان می‌دهد. هر چه ژاپن در میزبانی مسابقات نهایت نطم را به خرج می‌دهد کشور تایلند حتی در صدور ویزا برای ورزشکاران ما نیز مشکلاتی را ایجاد کرد.

سهرابیان این را هم ابراز کرد: ما در هجدهم اردیبهشت ماه یک اعزام دیگر به مجارستان داریم و سه قایقران پارالمپیکی ایران به مجارستان خواهند رفت تا بتوانند در مصاف با رقیبان سهمیه بیشتری را کسب کنند.

وی افزود: «شهلا بهروزی‌راد» سهمیه کسب کرده است و ۲ ورزشکار دیگر ایران نیز به دنبال کسب سهمیه هستند. در بین این ورزشکاران خانم بهروزی در لیست واکسیناسیون قرار گرفت و این موجب شد تا دغدغه وی نسبت به خطرات ابتلا به ویروس کرونا کمتر شود.  

ابتلا رییس فدراسیون قایقرانی به ویروس کرونا از دیگر مباحث مورد نظر سهرابیان بود. او در این زمینه تصریح کرد: بله متاسفانه تست کرونا من مثبت شد و این ویروس بخشی از  ریه من را درگیر کرده بود و مجبور به قرنطینه در بی‌خبری بودم. اما اکنون شرایط خوبی دارم.

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha