۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2241
کد خبر: 84314794
۱ نفر

برچسب‌ها

صنعت البرز در شرایط  کرونا رشد و توسعه را تجربه کرد

کرج - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی البرز رشد و توسعه و حرکت در مسیر خود اتکایی در بخش صنعت استان با وجود تحریم های ظالمانه و شیوع بیماری کرونا را تجربه ای ارزنده و موفقیت آمیز عنوان کرد.

حسین فلاح نژاد روز شنبه به مناسبت هفته کارگر ضمن بازدید از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در فردیس فعالیت و نقش این شرکت در حوزه صنعت کشور را بسیار  مهم و با اهمیت دانست.
وی با تقدیر از تلاش وافر کارگران در سنگر تولید گفت: هرچند تحریم ها و بیماری کرونا خدمات رسانی به جامعه را با مشکلاتی همراه کرد، ولی در این برهه حساس صنعتگران ما این مشکلات را به گونه ای مدیریت کردند که امروز نه تنها با کاهش نیروی کار مواجه نشدیم ، بلکه دراین زمینه  رشد نسبی کسب و کار را هم‌  تجربه کردیم.
فلاح نژاد افزود: در سال ۹۹  به لحاظ شیوع بیماری کرونا با کاهش جذب نیروی کار ناشی از تعطیلی موردی اصناف و بخش خدمات رو به رو شدیم و بسیاری از این عزیزان بیکار شدند و به همین دلیل مراجعان بسیاری برای دریافت بیمه بیکاری به  این اداره کل مراجعه کردند و برای رفع این چالش در دوماه اخیر  اقدامات مناسبی انجام شد.
وی با اشاره به رشد ۳۲۰ هزار نفری بیمه شدگان اجباری در استان گفت: این موضوع نشان دهنده آن است که صنعت با سربلندی بار اشتغال استان را به دوش کشیده است.
فلاح نژاد ضمن تقدیر از فعالیت کارگران و مهندسان شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران در نوآوری و ساخت نخستین روتور توربین بخار ۸۲.۵ مگاواتی ، از این صنعت به عنوان یکی از مهمترین زیر ساخت های توسعه نام برد.
وی در ادامه این بازدید از اعلام آمادگی اداره کل تعاون استان برای رفع مشکلات و موانع تولید و ارائه تسهیلات به این صنعت جهت توسعه  فناوری های جدید این حوزه در استان خبر داد.
در این بازدید که عبدالرسول پیش آهنگ مدیر عامل این شرکت ، معاون اجتماعی ناجا و رئیس بسیج کارگری استان نیز حضور داشتند بخش های مختلف این واحد صنعتی مورد بازدید قرار گرفت و با اهدای شاخه گل از تلاش های کارگران تجلیل به عمل آمد.

 استان البرز با ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و تولید ۳۰۰ برند معتبر و شناخته کشور، به عنوان یک استان صنعتی در کشور محسوب می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha