سه باند بزرگ قاچاق سلاح و مهمات در کرمانشاه منهدم شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه از انهدام سه باند بزرگ قاچاق سلاح و مهمات در ۱۵ روز اخیر در استان خبر داد و گفت: با انهدام این باندها ۱۶۵ قبضه انواع سلاح جنگی و شکاری، حدود ۶هزار و ۷۰۰ عدد فشنگ جنگی، ۱۵۴ تیغه خشاب و سه دستگاه بی‌سیم دستی کشف شده ‌است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار «یحیی الهی» روز شنبه در مراسم نمایش سلاح و مهمات کشف‌شده در ساختمان مرزبانی استان کرمانشاه افزود: در ۱۵ روز گذشته معاونت اطلاعات مرزبانی با استفاده از سیستم‌های فنی نوین و نیز همراهی مرزنشینان عزیز استان که چشمان بیدار مرزبانی هستند، این سه باند قاچاق سلاح و مهمات جنگی را در نوار مرزی شناسایی کرد و بر تحرکات آن‌ها سوار شد.

او عنوان کرد: این باندها در پنج عملیات در ۲ منطقه ثلاث باباجانی و پاوه منهدم شدند و هشت نفر از اعضای اصلی آنها دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند و یک دستگاه خودرو متعلق به آنان هم توقیف شد.

به گفته او، اسلحه کلت و کلاشنیکف از جمله سلاح های جنگی کشف شده هستند.

دشمن با قاچاق اسلحه دنبال مختل کردن امنیت ماست

سردار الهی با بیان این‌که دشمن به ‌دنبال مختل کردن امنیت و احساس آن در جامعه ماست، اظهار کرد: یکی از اقدامات دشمنان در این ‌راستا قاچاق سلاح به داخل کشور است.

حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در این مراسم

او خطاب به شهروندان کرمانشاهی گفت: فرزندان غیور شما در مرزبانی برای برقراری امنیت و حراست از این مرز و بوم از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند و در این راه جان خود را در طبق اخلاص گذاشته‌اند.

فرمانده مرزبانی استان از همه مرزنشینان استان تقدیر و تشکر کرد و افزود: این قشر عزیز با تمام اقداماتی که برای ارتقای امنیت در مرزهای کشور و استان انجام می‌شود به‌خوبی همکاری دارند و نقش آن‌ها در تمام موفقیت‌ها به‌خوبی دیده می‌شود.

امنیت جامعه مدیون تلاش مرزداران همیشه بیدار کشور است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه نیز در این مراسم، مرزبانی جمهوری اسلامی را یک نیروی مقتدر، آگاه و مجهز به تجهیزات مدرن دانست و گفت: ضدانقلاب و دشمنان ایران اسلامی مترصد استفاده از هر فرصتی از جمله وارد کردن سلاح به کشور و استان کرمانشاه هستند اما فرماندهی و مجموعه نیروهای مرزبانی استان با قدرت و قوت در مقابل آن‌ها ایستاده اند و اکنون هم شاهد متلاشی شدن چند باند بزرگ قاچاق سلاح و مهمات و نمایش ایثار و رشادت مرزبانی هستیم.

«حسین خوش‌اقبال» افزود: آرامش و امنیت امروز جامعه مدیون تلاش و کوشش مرزداران همیشه بیدار کشور و استان کرمانشاه است که امروز هم نمونه این تلاش‌ها را می‌بینیم.

او گفت: نتیجه تلاش‌های شبانه‌روزی عزیزان مرزبانی، آرامش و امنیت شهروندان ایرانی است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha