۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۰
کد خبرنگار: 3131
کد خبر: 84314784
۱ نفر

برچسب‌ها

آمار بیماران کرونایی در خراسان شمالی کاهشی شد

بجنورد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی گفت: تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به مدت مشابه دیروز ۵۶ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا دکتر سید احمد هاشمی روز شنبه در ستاد پیشگیری از کرونا خراسان شمالی اظهار داشت: اگرچه  آمار بیماران مبتلا به کووید 19 در این استان به طور موقت کاهش یافت، ولی همچنان خراسان شمالی در زمره یکی از استان های با جمعیت بالای بیماران قرار دارد.
وی اضافه کرد : در 24 ساعت گذشته در این استان 44 بیمار جدید بستری شدند که نسبت به مدت مشابه آن در روز گذشته آمار بیماران حدود 56 درصد کاهش یافت و هم اکنون 400 بیمار کووید 19 در بیمارستان های این استان بستری هستند.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا استان خراسان شمالی آمار جان باختگان ناشی از بیماری کووید 19 را در این استان در 24 ساعت گذشته 6 نفر اعلام کرد و اظهارداشت : آمار جان باختگان ناشی از بیماری کووید 19 نیز در این مدت نسبت به مدت مشابه حدود 66 درصد کمتر است.
به گفته وی در هفته گذشته 50 بیمار مبتلا به بیماری کووید 19 در استان خراسان شمالی جان خود را از دست دادند.
دکتر هاشمی با ابراز نگرانی از روند افزایش تست مثبت کرونایی در خراسان شمالی  افزود : براساس آمار همچنان نتایج تست 50 درصد از افراد در این استان در ابتلا به کرونا مثبت می شود و این روند نشان می دهد که این ما در زمره یکی از هفت استان با شیب تند ویروس کرونا قرار داریم.
وی میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی را در این استان زیر 60 درصد اعلام کرد و افزود : هم اکنون شهرستان های بجنورد، شیروان و جاجرم کمترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی را در بین هشت شهرستان استان به خود اختصاص دادند.
پلمب ۱۲ واحد صنفی در اسفراین
رییس دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسفراین نیز با بیان اینکه تاکنون ۷۵۴ بازدید از واحدهای صنفی انجام شده است، اظهار داشت: در این بازدیدها  ۲۳۰  واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی اخطار دریافت کردند و 12 واحد نیز پلمب شد.
دکتر اسحاق ایلدرآبادی با اشاره به روند نزولی مبتلایان به کووید ۱۹ در اسفراین، یادآور شد: هم اکنون ۴۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان اسفراین بستری هستند، ولی همچنان بیش از ۵۰درصد تست های کرونا در شهرستان مثبت اعلام می شود.
ویروس کرونا اواخر اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی یک بیمار در بجنورد در استان خراسان شمالی شیوع یافت و با گذشت حدود ۱۴ ماه ، این استان سه موج از این بیماری را پشت سرگذاشت و از اول فروردین ماه سال جاری به تدریج با  افزایش آمار بیماران وارد موج چهارم شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha