سامانه پخش موسیقی ایرانی راه‌اندازی شد

تهران- ایرنا- یک شرکت خلاق با راه‌اندازی یک اپلیکیشن موسیقی، خدمات این حوزه را با چهار برابر سرعت سامانه‌های مشابه خارجی، به مخاطبان ایرانی عرضه می‌کند.

به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیرحسام صمد آقایی مدیرعامل این شرکت خلاق در خصوص این اپلیکیشن گفت: در سال‌های گذشته سامانه‌های مختلفی از جمله یک سامانه مشهور در آن سوی مرزها ایجاد شد که مضرات قابل توجهی را به فرهنگ کشور و عرصه موسیقی تحمیل کرده است.

این فعال صنایع نرم و خلاق بیان کرد: این شرکت خلاق پس از بررسی گسترده خصوصیات این حوزه، اپلیکیشن «موزیکچی» را ایجاد کرده، این سامانه خلاق به صورت کامل تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.

وی ضمن تشریح روند فعالیت این شرکت، گفت: این اپلیکیشن چهار برابر سرعت اپلیکیشن‌های خارجی را دارا است و هزینه آن نیز یک نهم هزینه رقبای مشابه خارجی است، همچنین آرشیو بسیار خوب و کاملی از آهنگ‌های ایرانی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

صمد آقایی افزود: یکی از این امکانات این اپلیکیشن را فرمان صوتی هوشمند است، بر اساس این خدمت، کاربر بدون نیاز به تایپ کردن با دستور صوتی می‌تواند مثلاً آهنگ را عوض کند یا میزان صدا را کم و زیاد کند، تلاش کرده‌ایم که از نظر امکانات و کاربری، همه زمینه‌ها فراهم باشد.

وی در خصوص چالش های این حوزه بیان کرد: نهادهای مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌توانند با حمایت از این سامانه، مصرف‌کننده ایرانی را ترغیب کنند که به جای استفاده از نمونه‌های خارجی و غیرمجاز، اپلیکیشن‌های مجاز و قانونمند را جایگزین کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha