اینترپل و یگان حفاظت محیط‌زیست کمیته مشترک تشکیل می‌دهند

تهران - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط‌زیست از تشکیل کمیته‌ای مشترک و به پیشنهاد پلیس بین‌الملل خبر داد و گفت: این کمیته برای کاهش میزان قاچاق حیات وحش در ایران تشکیل می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، سرهنگ جمشید محبت خانی با اشاره به میزان بالای قاچاق حیات وحش در ایران تصریح کرد: رتبه ایران در جهان در حوزه قاچاق حیات وحش، رتبه خوبی نیست؛ به همین دلیل با رییس پلیس بین الملل کشور، سردار شیرزاد صحبت کردم و تصمیم داریم امسال در اولین فرصت ممکن با درخواست و پیشنهاد پلیس بین الملل و به دبیری یگان حفاظت سازمان محیط زیست، کمیته ای در این زمینه تشکیل شود.

وی با اشاره به حضور همزمان پلیس بین الملل و سازمان محیط‌زیست در این کمیته گفت: سازمان هایی که در این حوزه نقش دارند و می توانند موثر باشند نیز در این کمیته عضو می شوند تا بتوانیم موضوع را دنبال کنیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز امیدواری نسبت به اینکه رتبه کشور در حوزه قاچاق حیات وحش به رده های پایین تر تقلیل داده شود و در این بخش نیز ایران در بین سایر ممالک جهان سرافراز باشد، اظهار داشت: قاچاق حیات وحش برای پلیس بین الملل نیز دغدغه است و بطور قطع پلیس اینترپل دستگاه های درگیر را به ما اعلام می کند و به زودی پس از موافقت رییس سازمان محیط زیست، اقدامات لازم را در زمینه تشکیل کمیته مذکور و تلاش برای کاهش قاچاق حیات وحش را انجام می دهیم.

سرهنگ محبت خانی با تاکید بر اینکه سردار هادی شیرزاد رییس پلیس بین الملل ناجا یکی از افراد دغدغه مند محیط زیست است، گفت: پلیس بین الملل اقدامات مربوطه را با سرعت انجام می دهد و ما نیز پس از موافقت دکتر کلانتری کمیته را تشکیل و شروع به کار می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد اینترپل، دبیری یگان حفاظت در کمیته بود و با کمک رییس سازمان حفاظت محیط زیست سعی می کنیم در کوتاه ترین زمان ممکن این کمیته تشکیل شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha