امام جمعه ارسنجان: نقش محوری مردم در توسعه جنگل‌ها مورد توجه قرار گیرد

شیراز-ایرنا- امام جمعه ارسنجان استان فارس گفت: برای حفظ و توسعه مراتع و جنگل‌های شهرستان باید نقش محوری مردم مورد توجه قرار گیرد و از ظرفیت‌های مردمی بیش از پیش استفاده شود. 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینعلی بهرامی در دیدار رییس و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان با بیان اینکه حفظ منابع طبیعی نیازمند مشارکت مردم است، افزود: حفظ عرصه عظیم و پهناور منابع طبیعی تنها با مجموعه کارکنان این مجموعه تحقق نمی‌یابد و لازم است مردم پای کار بیایند و تحقق این امر نیز نیازمند فرهنگ سازی و تبیین بیشتر اهمیت موضوع برای مردم است.

امام جمعه ارسنجان گفت: دین مبین اسلام نگاه ویژه‌ای به درخت و منابع طبیعی دارد و همواره درختکاری مورد تاکید و سفارش دین اسلام و بزرگان بوده است به گونه ای که پیامبر (ص) درباره اهمیت درختکاری فرمودند اگر نهالی در دست شما باشد و قیامت برپا شود اول باید ترجیح دهید نهال را بکارید.

حجت‌الاسلام و المسلمین بهرامی با اعلام حمایت از برنامه‌های اداره منابع‌ طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان در حفاظت و حراست از جنگل‌ها بیان کرد: نباید اجازه داد آسیبی متوجه جنگل‌های شهرستان شود چرا که این جنگل‌ها بخشی از میراث طبیعی کشور و استان فارس بشمار می‌آیند و محلی برای حضور گردشگران است.

حسن خسروانیان رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از برنامه‌های این اداره برای حفاظت از جنگل‌ها و مراتع، توسعه عرصه‌های منابع طبیعی و پیشگیری از آتش‌سوزی ارایه کرد.

در این دیدار، نام امام جمعه ارسنجان به عنوان همیار طبیعت در سامانه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ثبت و کارت همیار طبیعت به مسئول دفتر وی تحویل داده شد.

شهرستان ارسنجان با ۳۳ هزار هکتار اراضی جنگلی در فاصله ۱۲۵ کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha