۱۶۲ طرح دیگر از سوی سازمان راهداری تا پایان دولت افتتاح می‌شود

تهران- ایرنا- سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تا پایان دولت تدبیر و امید قرار است ۱۶۲ پروژه را در حوزه راه‌های روستایی، رفع نقاط حادثه‌خیز و پایانه‌های مرزی افتتاح و به بهره‌برداری برساند.

به گزارش روز شنبه ایرنا بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تا پایان دوران خدمت دولت تدبیر و امید قرار است چندین پروژه را در حوزه راه‌های روستایی، رفع نقاط حادثه خیز و همچنین پایانه‌های مرزی افتتاح و به بهره برداری برساند.

از جمله اقدامات سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای کشور در حوزه افتتاح پایانه های مرزی تا پایان دولت تدبیر وامید می توان به ۲ طرح  اشاره داشت. یکی از این طرح ها پایانه مرزی رازی – خوی در آذربایجان غربی است که یکی از بزرگترین پایانه‌های مرزی و یکی از سه مرز رسمی ایران با ترکیه و تنها مرز ریلی ایران با این کشور است. 

  افتتاح پایانه مرزی پیشین - مند که سومین گذرگاه رسمی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان به حساب می آید پیش تر انجام شده است.

مرز پیشین به علت قدمت و نزدیکی آن به آبادی ها و شهرهای پاکستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این گذرگاه در هفته اول اردیبهشت ١۴٠٠ با حضور وزیران دو کشور افتتاح شد.

هم چنین سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای قرار است تا پایان دولت تدبیر وامید  ۴٠ پروژه در حوزه رفع نقاط حادثه خیز افتتاح و به بهره برداری برساند.

اکثر این پروژه ها اکنون پیشرفت فیزیکی بالای ٨۵ درصد داشته که قرار است در استان های خراسان جنوبی،خراسان شمالی، همدان، سمنان، تهران، هرمزگان، کردستان، کرمان، خراسان رضوی، فارس، آذربایجان شرقی، آذربایجان‌غربی، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خوزستان، گلستان، لارستان و مازندران با اقداماتی همچون انجام عملیات  ایمن سازی نقاط پرتصادف، تکمیل عملیات ساماندهی پلیس راه، احداث دیوارحائل، احداث تقاطع غیر همسطح،اصلاح پیچ ها، احداث زیرگذرو پل، اصلاح رانش وخاکریزی، ایمن سازی دیواره تونل ها به بهربرداری می رسد.

این سازمان در حوزه افتتاح راه های روستایی تا پایان دولت تدبیر و امید قرار است با انجام پروژه هایی همچون احداث محور، آسفالت، بهسازی و تکمیل راه روستایی در ۸۰ پروژه این طرح ها را افتتاح و به بهره برداری برساند.

این تعداد پروژه در حوزه راه های روستایی در استان هایی همچون هرمزگان، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، ایلام، اصفهان، اردبیل،خراسان شمالی ،لرستان ،مازندران ،سمنان، مرکزی، خوزستان، زنجان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان و ایرانشهر خواهد بود که تا تیر ماه سال ١۴٠٠ به بهره برداری می رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha