۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۵
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84314683
۰ نفر

برچسب‌ها

مربی نهاوند: فدراسیون کشتی از مسعود کمروند آزمایش دی ان ای بگیرد

همدان- ایرنا- مربی کشتی شهرستان نهاوند گفت: فدراسیون کشتی از مسعود کمروند آزمایش DNA دی ان ای بگیرد چرا که در استفاده این کشتی گیر از موادنیروزا و دوپینگ اعلام شده، تردید داریم.

داریوش کمروند روز یکشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) دلیل محرومیت مسعود کمروند را مصرف ماده ممنوعه استروئید آنابولیک (استانوزولول) اعلام کرده اما تا به حال حتی نام این ماده را هم نشنیده‌ایم.

وی بیان کرد: خانواده ما همه کشتی گیر و دارای عنوان‌های مختلف قهرمانی هستند و تاکنون چنین وضعیتی را نداشته‌ایم.

کمروند بیان کرد: از فدراسیون کشتی می‌خواهیم که از مسعود آزمایش دی ان ای بگیرد تا برای ما هم ثابت شود که مواد نیروزای اعلام شده توسط مسعود مصرف شده است.

وی اضافه کرد: ما همچنان به این حکم اعتراض داریم و انتظار می‌رود فدراسیون با این درخواست موافقت کند ضمن اینکه حتی حاضریم هزینه آزمایش را پرداخت کنیم.

برادر مسعود کمروند کشتی گیر آزادکار نهاوندی خاطرنشان کرد: مسعود در اوج کشتی قرار داشت و استفاده او از مواد نیروزا برای ما به هیچ عنوان قابل هضم نیست.

وی اظهار داشت: برادرم از وضعیت روحی مطلوبی برخوردار نیست و خیلی نگران آینده او هستیم و انتظار داریم مسوولان ورزش همدان و هیات کشتی نیز کمک کنند.

کمروند افزود: تاکنون خبری از هیات کشتی استان نشده و حتی جواب تلفن مسعود را هم نمی‌دهند و این دور از انصاف است.

وی بیان کرد: سال‌ها برای کشتی استان زحمت کشیده‌ایم و افتخار کسب کرده‌ایم اما شرایط فعلی باعث شده تا عطای فعالیت در این ورزش را به لقایش ببخشیم.

این مربی کشتی با گلایه مندی نسبت به تصمیم برخی افراد در اردوی تیم ملی جوانان پیرامون ترک محل اردو توسط پسر خود گفت: ابوالفضل کمروند یکی از استعدادهای خوب کشتی استان است که بنا به صلاحدید هیات به اردوی تیم ملی دعوت شد اما حالا که تست کرونا داده و تمرین خود را شروع کرده، گفته‌اند اردو را ترک کند.

وی افزود: این کشتی گیر در رده سنی نوجوان است اما همواره با جوانان هم کشتی گرفته و آینده درخشانی دارد و دور از انصاف است که این چنین برخوردی با او شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر به خاطر هزینه اقامت و تغذیه است، حاضریم پرداخت کنیم چرا که اردوی تیم ملی فرصت طلایی برای ابوالفضل کمروند است تا تجربه اندوزی کند.

این مربی سازنده کشتی نهاوند با ابراز تاسف نسبت به برخی رفتارها در سطح کشتی استان گفت: برخی فقط به دنبال رسیدن به منافع شخصی خود با پایمال کردن حق دیگران هستند و این تفرقه‌ها، حواشی و تنش‌ها آفت امروزی کشتی استان است.

مسعود کمروند کشتی گیر آزادکار اهل نهاوند به دلیل تخلف در استفاده از موادنیروزا و دوپینگ برای مدت چهار سال از حضور در مسابقات و رقابت‌های ورزشی محروم شد.

کمروند فروردین ماه امسال با اعلام رسمی از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) برای مدت چهار سال محروم شده است.

این آزادکار نهاوندی به دلیل مصرف ماده ممنوعه استروئید آنابولیک (استانوزولول) به مدت چهار سال از ۵ بهمن ۱۳۹۹ تا چهارم بهمن ۱۴۰۳ از حضور و شرکت در تمامی فعالیت‌های ورزشی محروم شده است.

محرومیت کمروند پس از قطعی شدن از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به طور رسمی اعلام شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha