معاون راهداری: سیلاب راه های سه شهرستان جنوبی کرمان را تخریب کرد

جیرفت - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان از خسارت سیلاب به بخش های زیرساختی راه در سه شهرستان فاریاب، جیرفت و عنبرآباد خبر داد.

مجتبی رئیسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سیلاب روز گذشته(جمعه) در ارتفاعات شهرستان فاریاب، جیرفت و عنبرآباد سبب بروز خسارت های جزیی به راه های روستایی این مناطق شده است.

وی بیشترین میزان خسارت را در شهرستان فاریاب اعلام کرد و گفت: بستر راه روستایی موردان به زه مکان در شهرستان فاریاب تخریب شده است.

رئیسی افزود: با توجه به جاری شدن سیلاب از مناطق بالا دستی و شدت سیلاب ها این محور روستایی در معرض خسارت قرار دارد.

معاون راهداری جنوب کرمان با بیان اینکه گشت های راهداری به راه های روستایی بخش ساردوئیه جیرفت، فاریاب و عنبرآباد اعزام شده اند، اظهار داشت: در صورت ایجاد خسارت به بستر راه و آب بردگی ها دستگاه های راهداری نقاط آسیب دیده را مرمت و تیغ زنی می کنند. 

وی گفت: خسارت سیلاب پس از ارزیابی کارشناسان متعاقبا اعلام می شود.

وی تصریح کرد: دستکاری و هدایت روان آب ها به سمت جاده ها و پل ها سبب شده تا ورودی سیلاب بیشتر از ظرفیت طراحی شده را جذب و بعضی موارد سبب تخریب و خسارت به این ابنیه های فنی شود.

رئیسی افزود: دهیاری ها، صاحبان زمین های زراعی و مردم ساکن روستاها بایستی به این نکته توجه داشته باشند که دستکاری در مسیر رودخانه ها و هدایت سیلاب به مناطق غیر کارشناسی عواقب بد و تخریب اموال عمومی را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: قانون گذار برای اینگونه دستکاری های خودسرانه جرایمی را در نظر گرفته است. 

 معاون راهداری جنوب کرمان از ادامه ناپایداری های جوی تا پایان روز دوشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: مردم و رانندگان از توقف در آبنماها جدا خودداری و به توصیه های ایمنی  راهداران در گذر از جاده ها توجه کنند. 

وی افزود: شماره تماس ۱۴۱ مرکز مدیریت راه ها و حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به مردم و رانندگان از وضعیت جوی راه هاست.

رئیسی اظهار داشت: جاده های منطقه جنوب کرمان بارانی بوده رانندگان با احتیاط حرکت کنند.

جنوب کرمان از هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر تشکیل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =