۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۵
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 84314392
۰ نفر

برچسب‌ها

سالمندان اردکان در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند

یزد - ایرنا - رییس اداره بهزیستی اردکان گفت: با هماهنگی و همکاری شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ۲۴ نفر از سالمندان مقیم سرای سالمندان مجد شهرستان و ۲۱ نفر از کادر درمان واکسینه شدند.

 امیر ولی عضدزاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به فعالیت یک مرکز شبانه روزی نگهداری از سالمندان در شهرستان اردکان افزود: تمامی ۲۴ نفر از سالمندان این مراکز در دو مرحله در برابر بیماری کووید۱۹ واکسینه شده اند.

عضدزاده افزود: پس از واکسیناسیون سالمندان، امیدواریم که با توجه به حساسیت موضوع بیماران روانی و معلولان جسمی و ذهنی بستری در مراکز نیز در مقابل ویروس کرونا واکسینه شوند تا از همه گیری احتمالی بیماری کووید ۱۹ در بین بیماران بستری در مراکز و تبعات حامل از آن پیشگیری شود.

بر اساس سرشماری سال ۹۵، ۸.۴ درصد جمعیت شهرستان اردکان سالمند هستند و ۲ هزار معلول و ۳۰۰ خانوار نیازمند، زیر پوشش اداره بهزیستی شهرستان اردکان قرار دارند و از خدمات این اداره بهره مند می شوند.

شهرستان ۱۱۸ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

**

مدیرعامل شرکت معدنی صنعتی چادرملو با اشاره به نقش صنایع و معادن بزرگ در رونق بخشی به اقتصاد کشور و توسعه مناطق کم برخوردار و محروم گفت: وظیفه ما مدیران صنعتی علاوه بر تولید حرکت به سمت آبادانی کشور و ایجاد اشتغال برای جوانان است . 

به گزارش روابط عمومی این شرکت ، ناصر تقی زاده  روز شنبه  با  بیان این نکته که شرکت معدنی و صنعتی چادرملو قادر است سرمایه گذاری قابل توجهی، بدون مراجعه به بانک‌ها در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی و حتی غیرفلزی و پتروشیمی انجام دهد گفت : برای اثبات این گفته با وزارت صمت تفاهمنامه ای به ارزش ۲ میلیارد دلار امضاء کرده ایم .

وی طرح های ارائه شده برای این میزان سرمایه گذاری را شامل ، احداث واحد ۴ میلیون تنی کنسانتره آهن - ساخت گندله سازی به ظرفیت پنج میلیون تن - ساخت واحد سوپر مگامدول ۲.۲میلیون تنی - احداث واحد تولید فروآلیازها به ظرفیت ۵۰ هزارتن - ساخت واحد تولید اسلب فولادی به ظرفیت ۲ میلیون تن و ورق های آلیاژی به ظرفیت ۲ میلیون تن  اعلام کرد.

به گفته وی همچنین احداث دومین نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی با مشارکت سرمایه کذاری امید - ساخت ۲ واحد نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی - ساخت واحد مگامدول ۸۰۰ هزارتنی در ابرکوه- تکمیل طرح نیمه تمام تولید شمش فولادی به ظرفیت ۶۰۰ هزارتن در ابرکوه و راه اندازی ناحیه صنعتی در استان یزد انجام شد.

وی تصریح کرد : اجرای این طرح ها در صورتی است که  تشریفات اداری و بوروکراسی‌های حاکم که مانع از تسریع و تحقق اینگونه سرمایه‌گذاری‌ها می‌گردد برداشته شود.

مدیر عامل چادرملو به دغدغه های خود در خصوص نا کارآمدی برخی دستگاه ها و ایجاد موانع در مسیر رشد اقتصادی و توسعه کشور اشاره کرد و گفت: وقتی شرکتها برای سرمایه‌گذاری های صنعتی و تولیدی اعلام آمادگی می کنند، برخی از نهادها به دلیل عدم اشراف بر اهمیت موضوع، مانع از تسریع در روند سرمایه‌گذاری و فعالیت‌ها می‌شوند، اگر کمیته یا ستادی در استان‌ها تشکیل شود و همه ادارات تابعی از آن باشند و به نظرات ستاد یادشده احترام بگذارند، سرمایه‌گذاری در ایران هم مانند همه کشورهای دیگر در کمترین زمان ممکن صورت خواهد گرفت و معتقدم بهترین راه رفع موانع تولید و سرمایه‌گذار، ایجاد ستادهایی متشکل از افراد نخبه، دلسوز و توسعه‌گرا در هر استان است .

وی افزود : این ستاد می‌تواند با بهره گیری از ظرفیت های بی القوه  معدنی و صنعتی در هر استان  اندوخته ای قابل توجه برای سرمایه‌گذاری در زمینه های تولیدی و توسعه اجتماعی سازماندهی نماید  و با اختیارات لازم و بدون دخالت در امور مالی و صرفاً با نگاه نظارت و حمایت در حل مشکلات و به عنوان عامل تسهیل‌کنند امور، موانع ناشی از بخشی‌نگری، تصمیم‌های غیرکارشناسی و بروکراسی های اداری را مرتفع سازد. 

تقی‌زاده، با اشاره به نمونه ای از همکاری و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ معدنی و صنعتی در استانهای کرمان و یزد گفت:  طرح عظیم و ملی شیرین سازی و  انتقال آب خلیج فارس یکی از موارد خارق العاده همکاری همه جانبه ارکان موثر در این پروژه و جسارت و شجاعت مدیران خدوم بود که با پذیرش ریسک های ناشی از این اقدام غیر قابل باور حتی برای دست اندرکاران توسعه کشور، حرکتی بزرگ را آغاز کردند که انشاالله سرآغازی باشد برای توسعه سایر مناطق کشور .

هم اکنون حدود هفت هزار نفر در واحدهای مختلف صنعتی و معدنی چادرملو در استان یزد مشغول کار هستند.   

اردکان از لحاظ مواد معدنی از شهرستان های غنی استان یزد است، هم اکنون یزد علاوه بر ۱۰ معدن بزرگ ملی، حدود ۵۰۰ معدن بزرگ و کوچک دارد که در این واحدها بیش از ۱۲ هزار نفر مشغول کار هستند.

شهرستان ۱۱۸ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =