۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۹
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 84314366
۰ نفر

برچسب‌ها

سرمایه‌گذاری صنعتی در کردستان ۱۳ درصد رشد یافت

سنندج - ایرنا - معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در حوزه بهره‌برداری واحدهای صنعتی استان طی پارسال در مقایسه با مدت مشابه سال ماقبل آن، ۱۳ درصد رشد داشته است.

پیمان الماسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۱۶ پروانه بهره‌برداری با اشتغال یک هزار و ۱۱۰ نفر و سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال طی سال گذشته در این استان صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری انجام شده در بهره‌برداری از این تعداد واحد نسبت به سال ۱۳.۹۸ درصد رشد داشته است، افزود: طی سال گذشته یک هزار و ۲۱۳ فقره جواز تاسیس واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۴۱ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال در استان صادر شد.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اضافه کرد: پیش‌بینی میزان اشتغال جوازهای تاسیس صنعتی صادر شده در استان ۱۴ هزار و ۴۷ نفر است.

الماسی یادآور شد: از لحاظ تعداد جواز تاسیس صنعتی صادر شده طی سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل آن شاهد رشد ۴۹ درصدی و از نظر اشتغال رشد ۵۹ درصدی هستیم.

وی اظهار داشت: سال گذشته در مجموع از کل منابع اعتباری تخصیص داده شده به استان مبلغ ۲ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال تسهیلات یارانه دار به ۱۳۱ بنگاه تولیدی در بخش صنعت توسط بانک‌های عامل پرداخت شد.

در حال حاضر ۹۱۶ واحد صنعتی در کردستان وجود دارد که از این تعداد ۷۳۸ واحد فعال و نیمه فعال و ۱۷۸ واحد هم غیرفعال است.

اشتغال اسمی واحدهای صنعتی استان ۱۷ هزار و ۵۴۶ نفر و اشتغال واقعی ۱۳ هزار و ۵۵۴ نفر و میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در آنها هم ۳۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است.

از مجموع ۹۱۶ واحد صنعتی موجود در کردستان ۳۵۳ واحد به عبارتی ۳۸.۵ درصد آن در شهرستان سنندج، ۱۱۴ واحد در شهرستان سقز و ۱۰۸ واحد هم در شهرستان قروه واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha