بازگشت فضانوردان ماموریت «کرو-۱» بار دیگر به تعویق افتاد

تهران-ایرنا- سازمان فضایی آمریکا و اسپیس ایکس بازگشت فضانوردان ماموریت «کرو-۱» به زمین را برای بار دوم به تعویق انداختند.

به گزارش روز شنبه پایگاه اینترنتی اسپیس، قرار بود یک کپسول «کرو دراگون» سازمان فضایی اسپیس ایکس  روز جمعه ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) ساعت ۱۷ و ۵۵ دقیقه بعد ازظهر به وقت منطقه زمانی شرقی از ایستگاه بین المللی فضایی جدا شود و امروز بر زمین فرود آید.

اما پس از بررسی پیش بینی شرایط آب و هوا در مناطقی در سواحل فلوریدای آمریکا که قرار بود این کپسول در آنجا فرود آید، ناسا نوشت که سرعت باد بالاتر از ضوابط بازگشت است.

اسپیس ایکس با انتشار پستی در وب لاگ خود نوشت که کرو دراگون در ایستگاه فضایی از سلامتی بالایی برخوردار است و تیم ها به دنبال یافتن شرایط بهینه برای فرود و بازیابی این کپسول هستند.

بازگشت این فضاپیما به زمین پیش از این نیز از روز ۲۸ آوریل به دلیل شرایط ضعیف آب و هوایی به تعویق افتاده بود.

ماموریت «کرو-۱» شرکت فضایی اسپیس ایکس برای ناسا در تاریخ ۱۵ نوامبر سال گذشته با فضاپیمای  Resilience آغاز شد؛ این اولین پرواز عملیاتی خدمه دار فضاپیمای تجاری «کرو دراگون» شرکت فضایی اسپیس ایکس برای ناسا بود.

این فضاپیما یک روز بعد یعنی ۱۶ نوامبر به ایستگاه بین المللی فضایی رسید و ویکتور گلوور، مایک هاپکینز، شانون واکر فضانوردان ناسا و سوئیچی نوگوچی فضانورد سازمان فضایی ژاپن را به این آزمایشگاه در حال گردش رساند.

اسپیس ایکس هفته گذشته دومین ماموریت پرواز خدمه دار خود را برای ناسا با نام «کرو-۲»انجام داد تا چهار فضانورد دیگر را به ایستگاه بین المللی فضایی برساند.   این فضانوردان روز شنبه ۲۴ آوریل (چهارم اردیبهشت)  به عنوان تیم امدادی برای کمک به فضانوردان ماموریت «کرو-۱ » وارد این آزمایشگاه در حال چرخش شدند.  

انتظار می رود فضاپیمای کرو دراگون شرکت فضایی اسپیس ایکس به نام Resilience در یکی از هفت سایت فرود در ساحل اقیانوس اطلس در فلوریدا و یا در خلیج مکزیک فرود آید. محل دقیق فرود این فضاپیما به شرایط آب و هوایی در زمان بازگشت فضانوردان کرو-۱ به زمین بستگی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha