۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۳
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 84314305
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس صنف تره‌بار کرمان: میوه شب عید روی دست ما مانده است

کرمان - ایرنا - رییس اتحادیه صنف میدان داران میوه و تره بار استان کرمان گفت: میوه شب عید این استان به علت داشتن کیفیت خرابی چندانی نداشته اما با وارد شدن میوه فصلی و توقف صادرات، روی دست ما مانده است.

علی کاظمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هزار کیلوگرم تلفات در میوه شب عید نداشتیم اما جلوگیری از صادرات قیمت بازار را پایین کشید و موجب ضرر و زیان ما شد.

وی اظهار داشت: قصد داشتیم به کمک مردم بیاییم، زیرا قیمت سیب پیش از نوروز تا ۱۸ هزار تومان و پرتقال تا سقف ۲۵ هزار تومان رسید و ورود میوه شب عید به بازار در آغاز سال ۱۴۰۰ موجب شکستن و کاهش قیمت ها شد.

کاظمی با بیان اینکه جیرفت بارهای سرمازده را به سردخانه وارد کرد و همین امر موجب خراب شدن میوه های آنان شد گفت: اما میوه شب عید در شمال استان کرمان را در بازار نخریدند و اکنون رو دست فروشندگان مانده است.

رییس اتحادیه صنف میدان داران میوه و تره بار استان کرمان با اشاره به اینکه قیمت اعلام شده میوه شب عید در استان کرمان بالا بود که مردم آن را خریداری نکردند تصریح کرد: میوه یارانه ای ازجمله سیب درختی را ۱۰ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری و قیمت تمام شده برای ما بیش از ۱۱ هزار تومان بود اما به علت خریداری نکردن مردم این بار را پنج هزار تومان فروختیم.

وی با بیان اینکه سیب درختی و پرتقال میوه شب عید هنوز در انبارها موجود است افزود: ۴۵۰ تن میوه یارانه ای نوروزی داشتیم که اکنون ۱۲۰ تن آن در انبارها باقی مانده که به علت نداشتن صادرات و خریداری نکردن مردم تاکنون به فروش نرفته است.

کاظمی عنوان کرد: نرخ میوه شب عید استان کرمان نسبت به دیگر استان ها بالاتر بود زیرا میوه با کیفیت تری را خریداری کردیم و همین امر موجب کاهش خرابی میوه ما شد و در تمامی بار تنها چند تن خرابی نداشتیم.

وی افزود: حتما باید فکری برای صادرات کرد و اکنون با کاهش قیمت در بازار این اقدام توسط دولت ضروری به نظر می رسد زیرا مردم با وفور میوه در بازار بهترین پرتقال را به قیمت ۱۰ هزار تومان از ما نمی خرند.

وی با بیان اینکه هرسال برای تامین میوه شب عید به کمک دولت می آییم گفت: انتظار داریم که دولت امسال برای فروش باقی مانده بار نوروز به کمک ما بیاید، به صورت اعتباری میوه خریداری کردیم و تاکنون ۶۳۰ تن ضرر داشتیم که با فروش زیر قیمت خرید در واقع درآمدی برای ما باقی نمانده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha