پروژه‌های شاخص راهسازی کردستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به توجه خاص دولت به توسعه زیرساخت‌های حوزه راه استان، گفت: پروژه‌های شاخص حوزه راه استان تا پایان دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری می‌رسد.

شهرام ملکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به توسعه زیرساخت‌ها به خصوص در حوزه راه استان کردستان داشته است، افزود: در این راستا پروژه‌های مهم و شاخص این حوزه شامل احداث راه آهن همدان - سنندج، محور جدید سنندج به مریوان و احداث قطعات کریدور شمال - جنوب در استان در دست اجرا است.

وی اضافه کرد: اغلب طرح‌های در دست احداث در حوزه راهسازی استان با پیشرفت مناسب و طبق برنامه زمان‌بندی در حال انجام است و در سال جاری مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به اینکه طول پروژه جاده جدید سنندج – مریوان(واریانت تیژتیژ -گاران) ۵۲ کیلومتر است، ادامه داد: عملیات اجرایی ۴۴ کیلومتر از پروژه به اتمام رسیده و مردم منطقه به طور غیررسمی در حال استفاده از آن هستند.

ملکی اظهار داشت: در صورت تامین نقدینگی مورد نیاز برای تهیه و خرید تاسیسات برقی و همچنین تامین قیر برای آسفالت هشت کیلومتر مانده از طرح جاده سنندج -مریوان، امیدواریم طی چند ماه آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.

ملکی پروژه راه آهن سنندج - همدان را نیز یکی دیگر از پروژه‌های حائز اهمیت در توسعه استان و شبکه ریلی کشور دانست و گفت: تاکنون پنج هزار میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافته و امیدواریم در ۶ ماهه اول امسال به سرانجام برسد.

استان کردستان حدود هشت هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان ۶ هزار و ۱۰۰ کیلومتر آن راه روستایی و حدود یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر آن راه بین‌شهری شامل ۳۲۵ کیلومتر بزرگراه، ۸۸۸ کیلومتر اصلی و ۷۰۰ کیلومتر نیز فرعی و عریض است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha