۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۳۲
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84314231
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵ میلیمتر باران در تربت‌حیدریه بارید

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش باران عصر و شامگاه دیروز دهم اردیبهشت ماه جاری چهار شهرستان این استان را فرا گرفت که حجم قابل توجه آن به میزان ۲۵ میلیمتر در تربت‌حیدریه منجر به سیلاب شد.

زهرا آهنگرزاده روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: حجم بارندگی دیروز در شهرهای تربت‌جام و کلات در شرق و فریمان در مرکز خراسان رضوی که همزمان با تربت‌حیدریه شاهد آن بودند ناچیز در حد کمتر از یک میلیمتر بود.
وی ادامه داد: بارشهای رگباری از فردا در خراسان رضوی شدت می‌گیرد و بطور متناوب با شدت و ضعف تا روزهای پایانی هفته جاری ادامه خواهد داشت.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی این بارندگی را همراه با رعد و برق و افزایش ابرناکی آسمان پیش‌بینی و بیان کرد: احتمال آبگرفتگی، ایجاد رواناب و سیلاب به ویژه در نواحی شمال و غرب استان خراسان رضوی وجود دارد. 
وی گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، کاهش عمق میدان دید افقی و افت کیفیت هوا با احتمال خسارت در نواحی شمالی و جنوبی خراسان رضوی نیز ظرف این مدت دور از انتظار نیست.
آهنگرزاده همچنین به نوسان دمای هوا در خراسان رضوی ظرف روزهای آتی اشاره و بیان کرد: بر این اساس بیشینه دمای هوای امروز ۱۱ اردیبهشت مشهد که ۲۶ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده ظرف فردا و پس‌فردا تا سه درجه کاهش خواهد یافت. 
کوهسرخ با کمینه دمای هوای ۱۰ درجه سلسیوس و مه‌ولات با بیشینه دمای هوای ۳۲ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی ظرفر ۲۴ ساعت گذشته بودند. 
بیشترین سرعت وزش باد در خراسان رضوی نیز طی همین مدت از سبزوار واقع در غرب و بجستان در جنوب استان با سرعت ۵۴ کیلومتر در ساعت گزارش شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha