۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۹:۳۱
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 84314183
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارشی جدید وارد استان قزوین می‌شود

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین از ورود سامانه بارشی جدید از بعدازظهر امروز به استان خبر داد.

مریم بهروزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه‌های پیش یابی و تصاویر ماهواره‌ای، خروجی‌ مدل‌ها بیانگر آن است که از بعدازظهر امروز سامانه بارشی جدیدی وارد منطقه می شود و تا اواخر وقت فردا فعالیت آن ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: با ورود این سامانه بارشی، رگبار، رعد و برق و وزش بادهای لحظه‌ای شدید برای سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس با بیان اینکه پدیده غالب امروز، وزش بادهای به نسبت شدید جنوبی است، افزود: این در حالی است که احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد استان نیز وجود دارد.

به گفته این کارشناس هواشناسی، در مدت زمان فعالیت سامانه بارشی، لغزندگی جاده‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و افزایش روان آب مسیل‌ها و همچنین احتمال برخورد صاعقه را در سطح استان شاهد خواهیم بود.

بهروزی خاطرنشان کرد: با توجه به مدت زمان فعالیت سامانه بارشی به شهروندان توصیه می‌شود تا از تردد و اسکان در حاشیه مسیل ها و رودخانه‌ها خودداری کرده و صاحبان گلخانه‌ها نیز نسیت به محکم کردن سازه‌های سبک خود اقدام کنند.

وی یادآور شد: برای ساعات بعدازظهر دوشنبه نیز شاهد عبور موجی از سطح استان هستیم که این مساله باعث می شود تا در پاره‌ای از مناطق، به ویژه نیمه جنوبی استان شاهد رگبار و رعد و برق باشیم.

بهروزی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته کوهین با ۹ و بویین زهرا با ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۱۳ تا ۲۷ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha