ایمن‌سازی علیه کرونا با پیشقدمی روحانی اهل‌سنت در تربت‌جام آغاز شد

تربت‌جام - ایمن‌سازی شهروندان با سن بالای ۸۰ سال علیه ویروس کرونا روز شنبه با تزریق واکسن به امام‌ جمعه اهل‌سنت تربت‌جام در این شهرستان مرزی واقع در شرق خراسان رضوی آغاز شد.

رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام به خبرنگار ایرنا گفت: امروز ۱۱ اردیبهشت نخستین تزریق واکسن کرونا به مولوی شرف‌الدین قاضی جامی‌الااحمدی صورت گرفت که آغازگر ایمن‌سازی عمومی همه شهروندان مسن تربت‌جامی بود که سنشان ۸۰ سال به بالا است. 

دکتر محمد افکار افزود: ۱۰۰ دوز واکسن در چارچوب مرحله نخست تزریق آن به جامعه هدف بالای ۸۰ سال در شهرستان تربت‌جام اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: صبح امروز تاکنون ۶۰ نفر از سالمندان تربت‌جامی مشمول این مرحله توسط کادر بهداشت و درمان دانشکده علوم پزشکی این شهرستان مورد تزیرق واکسن کرونا قرار گرفته‌اند. 

رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام گفت: همزمان با اقدام ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا، تاکنون دو هزار نفر از کادر درمانی مرتبط با بیماران کرونایی، حوزه نظام پزشکی، سالمندان تحت پوشش سازمان بهزیستی، اعضای خانواده‌های شهدای والامقام و همچنین کارکنان آرمستانها در سطح این شهرستان واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند. 

وی افزود: تاکنون در همین چارچوب ۵۹۲ نفر از پزشکان و پرستاران فعال کادر درمانی در تربت‌جام واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

دکتر افکار همچنین اظهارداشت: روند کنونی ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در سطح شهرستان مرزی تربت‌جام در مقایسه با فروردین ماه گذشته رو به افزایش است.

وی ادامه داد: بر این اساس هم‌اینک روزانه پنج شهروند که بطور قطعی به ویروس کرونا آلوده شده‌اند در تربت‌جام مورد شناسایی قرار گرفته و بلافاصله تحت اقدامات درمانی لازم قرار می‌گیرند. 

رییس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام گفت: ۱۲ شهروند جامی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ نیز هم‌اینک در بخش عفونی بیمارستان سجادیه تربت‌جام بستری هستند حال پنج نفر از آنها وخیم است. 

وی افزود: سه هزار و ۸۶۹ نفر از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در شهرستان تربت‌جام به این ویروس مبتلا شده و ۳۱۲ نفر از آنها نیز جانباخته‌اند. 

دکتر افکار ادامه داد: با همه اینها، همکاری عموم مردم در عمل به دستورات بهداشتی پیشگیرانه ظرف چند روز اخیر موجب شده تا وضعیت شیوع ویروس کرونا در تربت‌جام از رنگ قرمز به رنگ نارنجی نزول تغییر کرده تا شرایط این شهرستان رو به بهبودی نسبی حرکت کند.

وی گفت: با این وجود هرگونه اجتماع به بهانه عروسی، عزاداری و یا هر عنوان دیگر همچنان ممنوع است و از شهروندان درخواست می‌شود ضمن رعایت اکید پروتکلهای بهداشتی پیشگیرانه، در صورت مشاهده هرگونه مراسم‌ جمعی مراتب را با فوریت به اطلاع مرجع قضایی برسانند. 

مرکز شهرستان ۱۴۰ هزار نفری تربت‌جام در فاصله ۱۶۷ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است. 

این شهرستان مرزی شامل چهار شهر، چهار بخش "مرکزی، نصرآباد، پایین‌جام و بوژگان" ۱۳ دهستان و ۲۵۱ روستا است. تربت‌جام  از سمت شمال شرق هم مرز با کشور جمهوری ترکمنستان و از سمت شرق هم مرز با افغانستان است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha