۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۱۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84314006
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتراض سازمان ملل در مورد سرکوب اعتراضات در زندان‌های بحرین

تهران- ایرنا- کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه از استفاده از نیروی غیرضروری و نامتناسب توسط نیروهای پلیس ویژه بحرین برای برچیدن تحصن مسالمت آمیز در زندان جائو اظهار نگرانی کرد.

به گزارش ایرنا ازسایت رسمی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، مارتا هورتادو سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که ما از استفاده از نیروی غیر ضروری و نامتناسب توسط نیروهای ویژه پلیس برای برچیدن تحصن مسالمت آمیز در زندان ژائو بحرین در ۱۷ آوریل (۲۸ فروردین) ناراحت هستیم.

طبق گزارشات دریافت شده از شاهدان عینی این حادثه، نیروهای پلیس ویژه بحرین با پرتاب نارنجک و ضرب و شتم زندانیان، باعث آسیب دیدگی بسیاری از آنها شد.

گفته می شود که مقامات بحرین ۳۳ معترض را به ساختمان دیگری در زندان منتقل کرده اند، جاییکه آنها قادر به برقراری ارتباط با خانواده ها و یا وکلا نیستند، این نقض قوانین ملی و بین المللی است.

به گفته هورتادو، زندانیان نسبت به شرایط بازداشت به ویژه عدم دسترسی به درمان پزشکی معترض هستند.

سالهاست که مسئله عدم مراقبت های بهداشتی در زندانهای شلوغ بحرین مطح است، اما در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا این مسئله به یک مشکل مزمن تبدیل شده است.

گسترش همه گیری کرونا در زندان‌های بحرین اعتراضاتی را در سراسر کشور به راه انداخته است. در پاسخ، مقامات ده ها معترض را بازداشت کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =