ارگانها در ارائه بسته‌های حمایتی به جامعه هدف کوشا باشند

آبادان - ایرنا - معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان گفت: تمامی دستگاه ها و ارگانها باید در ارائه بسته های حمایتی به جامعه هدف پیشتاز و کوشا باشند.

سید زین العابدین موسوی جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهر ما از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت نامناسبی قرار دارد که امیدوارم با رعایت پروتکل‌ها هر چه سریعتر از وضعیت قرمز خارج شویم.

وی افزود: مردم شریف آبادان در خروج از این وضعیت همکاری بیشتری داشته باشند و با رعایت پروتکل های بهداشتی کادر درمان را همراهی کنند زیرا اگر همه بصورت منسجم وظایف خود را در مقابله با کرونا انجام ندهیم در وضعیت قرمز خواهیم ماند.

موسوی با اشاره به تشدید محدودیت ها به مدت یک هفته در آبادان بیان کرد: بازاریان با مراجعه به دستگاههای ذیربط از بسته های حمایتی استفاده کنند ، دستگاههای اجرایی ، نهادهای برخوردار و شرکتهای صنعتی درآمدزا نیز باید در ارائه بسته های حمایتی به گروههای هدف پیشتاز باشند.

وی گفت‌: اگر متقاضیان برای دریافت بسته های حمایتی که دولت برای صاحبان کسب و کارها و کسبه فراهم کرده با مانع تراشی سازمانی مواجه شوند، به شدت با مدیر دستگاه مربوطه برخورد خواهد شد چنانچه دستگاهی اختیاراتی فراتر از این بسته ها هم دارد در ارائه به مردم دریغ نکند.

فرماندار ویژه آبادان گفت: ناظران صمت، بهداشت، شهرداری و ستادکرونا با پشتوانه ناجا از فردا به صورت جدی ‌و لحظه ای در شهر انجام وظیفه می کنند تا هیچ تخلفی از دید قانون پنهان نماند.

موسوی افزود: از مردم شریف آبادان تقاضا می شود رعایت بهتر و بیشتر فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را بیش از پیش در دستور کار قرار دهند.

وی بیان کرد: فعالین اجتماعی و فضای مجازی کمک کنند مردم به استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی رغبت بیشتری داشته باشند و اجازه ندهند برخی افراد در ناامید کردن مردم در فضای مجازی قلم بزنند.

موسوی گفت: از علما، طلاب، پیشکسوتان دفاع مقدس و بسیج و نیروهای جهادی و مومنین انتظار می رود از باب امر به معروف و نهی از منکر جامعه را به رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک  رهنمون کنند.

۱۰ شهرستان خوزستان از جمله خرمشهر و آبادان در وضعیت قرمز و ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی و هشت شهرستان نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

شهرستان های شادگان، خرمشهر و آبادان در جنوب غرب خوزستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =