کشف بیش از پنج میلیارد ریال کالای احتکار شده در یزد و یک خبر کوتاه

یزد- ایرنا- کشف بیش از پنج میلیارد ریال کالای احتکار شده در یزد و ‌راه اندازی سامانه نظارت تصویری در مجتمع مرکزی شورای حل اختلاف این استان از جمله خبرهای روزجمعه است.

به گفته فرمانده انتظامی یزد ماموران پلیس امنیت اقتصادی در شبانه روز گذشته ۱۸۴ دستگاه انواع لوازم خانگی احتکار شده شامل پنکه، یخچال، اجاق گاز و کولر آبی به ارزش پنج میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال در یک بابب منزل مسکونی در مرکز استان کشف کردند. 

به گزارش عصر جمعه پایگاه خبری پلیس، سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد، افزود: در راستای مقابله با احتکار کالاهای اساسی و مورد نیاز شهروندان، ماموران با اقدام اطلاعاتی از احتکار لوازم خانگی از سوی فردی مطلع شدند.

وی ادامه داد: ماموران با تحقیق میدانی، مکان دقیق نگهداری کالاها را شناسایی و طبق قانون پس از اخذ مجوز قضایی از محل بازدید و لوازم خانگی احتکار شده را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان یزد گفت: در این خصوص یک متهم که با احتکار لوازم خانگی قصد سوء استفاده از وضعیت اقتصادی جامعه را داشت ،دستگیر و به مراجع قانونی معرفی شد.

بهدانی‌فرد از شهروندان خواست همکاری خود را با پلیس ادامه دهند و در صورت مشاهده  موارد مشکوک مراتب را برای بررسی و اقدام به پلیس ۱۱۰ اعلام کنند.

وی هفتم اردیبهشت‌ماه جاری از کشف ۱۸۰ حلقه لاستیک احتکار شده در بافق به ارزش حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در عملیاتی از سوی پلیس این شهرستان خبر داد.

 یزد نقش مؤثری در اتصال استان‌های جنوبی و شرقی ایران به مرکز کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال - جنوب و شرق و غرب ، در بعضی مواقع راه‌های آن برای انتقال کالای قاچاق و نیز مواد مخدر مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو در جاده های استان یزد تردد می‌کند.

یزد

 رییس حفاظت و اطلاعات اداره کل دادگستری  یزد از نصب و راه‌اندازی سامانه نظارت تصویری در ساختمان مرکزی شورای حل اختلاف استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی این اداره  مجید فرهمندزاده ،گفت: در راستای رصد و پیشگیری از آسیب‌های احتمالی در مکان های  قضایی، استفاده و بهره‌مندی از ظرفیت سامانه تصویری یکی از اولویت‌های حفاظت و اطلاعات به شمار می‌آید.

وی اظهار کرد که در سفر سال ۹۹ رییس دستگاه قضا به یزد و اختصاص اعتبار لازم، نصب و راه‌اندازی سیستم نظارت تصویری بر اساس استانداردهای روز در دستور کار حفاظت و اطلاعات دادگستری استان قرار گرفت.

این مسوول خاطرنشان کرد: با انجام امور کارشناسی و هماهنگی‌های واحدهای ذی ربط، نسبت به طراحی و فازبندی پروژه، براساس اعتبار موجود در شورای حل اختلاف، اقدام شد.

فرهمندزاده اشاره‌ای به تعداد شوراهای حل اختلاف استان یزد نکرد.

 طرح یادشده در راستای مدیریت منابع موجود در ۲ مرحله تعریف شد که مرحله نخست آن با حضور رییس حفاظت، اطلاعات و معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی دادگستری کل استان و همچنین رییس مجتمع شوراهای حل اختلاف یزد به بهره‌برداری رسید.

   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =