تیم ملی پارابدمینتون بانوان ایران در راه مسابقات آسیایی و جهانی

شیراز -ایرنا-  مربی شیرازی تیم ملی پارابدمینتون بانوان ایران اعلام کرد: براساس برنامه ریزی که از سوی فدراسیون بدمینتون اعلام می شود، تیم ملی بانوان ایران را برای مسابقات جهانی و آسیایی آماده می کنیم.

منیژه سیاه روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: در نشستی که با نایب رییس فدراسیون داشتیم نحوه برگزاری اردو ها و همچنین میزبان  مورد بحث و  بررسی قرار گرفت اما از زمان برگزاری اردوها سخنی به میان نیامد و باید هر چه زودتر تکلیف زمان اردوها مشخص شود.

وی اضافه کرد: مقرر شد استان هایی میزبان برگزاری اردوهای تیم ملی باشند که زمینه لازم برای ورزشکاران پارابدمینتون داشته باشند.

مربی تیم ملی ادامه داد: باید هر چه زودتر زمان برگزاری اردوهای تیم ملی مشخص شود، زیرا در آبانماه  ۱۴۰۰ باید به مصاف حریفان خود در رقابت های جهانی که به میزبانی کشور اوگاندا برگزار می شود، برویم هر چند هنوز حدود هفت ماه  فرصت داریم اما تکلیف اردوها بهتر است زود مشخص شود تا بر این اساس برنامه ریزی  و به بازیکنان فراخوان بدهیم.

سیاه، افزود: همچنین تیم ملی جوانان ایران را باید برای رقابت هایی آسیایی که آذرماه ۱۴۰۰ در کشوربحرین برگزار می شود، آماده کنیم  و بهتراست هر چه زودتر تکلیف اردوهای تیم ملی جوانان هم مشخص شود.

وی تاکید کرد: استان فارس یکی از قطب های برتر پارابدمینتون ایران است و ورزشکارانی همچون ،اقدس زالی پور،  فاطمه بلور کش،  ثنا باقری،  شادی جهان پناه و فاطمه روزیطلب را دارد که قهرمان و نایب قهرمان ایران شدند از این رو نیاز است که این ورزشکاران مورد حمایت قرار گیرند.

پارا بدمینتون مخصوص ورزشکاران پارالمپیکی متعلق به گروه‌های جسمی، حرکتی  است که در کلاس بندی‌های مختلف برگزار می شود.

این رشته در ایران از سال  ۱۳۸۹  آغاز به کار کرد و اولین دور مسابقات قهرمانی کشوری این رشته نیز در همین سال برگزار شد  و در سال ۱۳۹۱ اولین برنامه برون مرزی با اعزام تیم ملی کشورمان به مسابقات منطقه‌ای کره جنوبی ۲۰۱۲  صورت گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =