حضور گسترده مردم در انتخابات،دفاع از انقلاب را به دشمنان نشان خواهدداد

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: مردم ایران اسلامی با حضور گسترده در انتخابات خردادماه امسال به دشمنان ثابت می‌کنند که در دفاع از انقلاب مصمم هستند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه مجازی این هفته خرم آباد افزود: نظام سلطه در تقابل با ایران موفق نبوده و علت این امر حضور موفق ایران در میدان و کارزار با دشمن، افزایش قدرت بازدارندگی و تقابل با دشمن در بیرون از مرزها است.

وی با بیان اینکه سردار سرلشگر شهید حاج قاسم سلیمانی در این جهت خدمات برجسته انجام دادند ، خاطرنشان کرد: آنچه زورگویان عالم را در مقابل ایران ناتوان کرده حضور میدانی نیروهای مسلح در داخل و بیرون مرزها و حضور مردم در تمام صحنه هاست کمااینکه حضور در انتخابات به منزله حضور مدافعان در دفاع اهل‌بیت است.
وی با اشاره به اینکه حضور در انتخابات به معنای مصمم بودن در دفاع از انقلاب اسلامی ایران است، تصریح کرد: داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بدانند مشکلات کشور با کارهای مبتنی بر کارهای انبوه، باکیفیت، کارشناسی شده و جهادی حل می‌شود.

وی همچنین در فراز دیگری از سخنانش  با اشاره به اینکه عمل به واجبات و دوری از معصیت برای رسیدن به منزلت تقوا است به آثار تقوا اشاره کرد و گفت: رستگاری دنیا و آخرت، زیست سالم، موفقیت در معاشرت و رضایت خداوند و مردم از آثار تقوا است.
حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به فرا رسیدن لیالی قدر، ادامه داد: عبادت و احیای لیالی قدر از هزار ماه بالاتر است، شب قدر شبی است که فرشتگان و روح اعظم در آن شب نازل شده و شبی سراسر سلامت، برکت و رحمت است.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان تصریح کرد: قرب به خدا در بیداری شب قدر، رحمت خدا در ترحم به مساکین در شب قدر، رمز عبور از صراط صدقه دادن در شب قدر، رسیدن به بهشت وابسته به ذکر خدا در شب قدر، راع نجات از دوزخ استغفار در شب قدر و رضای خدا در 2 رکعت نماز گزاردن در شب قدر است.
امام جمعه مردم خرم آباد با اشاره به اینکه در شب قدر، حکمت الهی تعیین و تقسیم می‌شود، بر لزوم دعا در حق همدیگر در لیالی قدر تاکید کرد و گفت: با رعایت مقررات ستاد کرونا، استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در درگاه خدا دعا کرده برای مجاهدان که در کادر درمان که مشغول انجام وظیفه هستند، دعا کنیم.
وی به مناسبت‌های روز معلم نیز گفت: وظیفه معلمی، رسالتی سنگین ولی پر خیر و برکت است، چراکه هیچ کاری مهم‌تر از انسان سازی و فعالیت های تعلیمی و تربیتی نیست و این مهم با تلاش و کوشش معلمان میسر است.
حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی شغل معلم را شغل انبیای الهی و تعلیم و تربیت انسان‌ها دانست و با اشاره به اینکه پیامبر(ص) معلم تمام بشریت است، تصریح کرد: معلمان ما معلم گروهی از انسان ها هستند ولی قلمرو فعالیت انبیا گستره بود، هرچند از جهت شعلی، معلمی همان شغل انبیا است و حاکمیت باید زمینه فعالیت بهتر معلمان و کرامت و منزلت آنان را فراهم کند.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان با بیان اینکه  شهید مطهری، شخصیتی علمی آگاه و اندیشمندی بزرگ بود که در معرفی اسلام ناب تلاش‌های فراوانی انجام داد، افزود: در روزگار پهلوی که امر تعلیم و تربیت سخت و دشوار بود، شهید مطهری در حوزه و دانشگاه به تشنگان معارف اسلامی، حقایق معنوی را یاد می‌داد و سرانجام توسط گروه فرقان که غرق در جهالت بودند به شهادت رسید. 
وی به ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر اشاره و گفت: کارگران، ستون فقرات تولید و اقتصاد هستند و هر کشوری دارای اقتصاد پیشرفته است باید به کارگران اهمیت دهد و کارگران بابد به کار خود دلگرم باشند چراکه اگر در جامعه‌ای کرامت کارگر مورد ملاحظه قرار گرفت، کارگر خستگی از کار نخواهند داشت و یهره‌وری بالا می‌رود.
وی بر لزوم لحاظ کردن حقوق متناسب برای کارگران تاکید کرد و با اشاره به اینکه در نگاه اسلام کار عبادت و از کار و کارگر تجلیل می‌شود، اضافه کرد: ائمه معصوم گاهی شخصا و گاهی در کنار دیگران کار می‌کردند و می‌فرمودند کار از بهترین عبادات است لذا نگاه به کار باید نگاه عبادتی باشد و اگر چنین بود کار به عنوان یک ارزش معرفی می‌شود
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha