شمار قربانیان کرونا در فارس به چهار هزار و ۲۳ نفر رسید

شیراز- ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: شمار قربانیان ویروس کرونا در فارس به چهار هزار و ۲۳ نفر رسید.

عبدالرسول همتی، روز جمعه با ابراز تاسف از جان باختن ۲۸ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون افزود: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۳۲ هزار و ۶۳۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۴۰ هزار و ۵۴۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.
وی ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۴ هزار و ۴۸۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۳ هزار و ۴۶۹ مورد مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۵۴ هزار و ۱۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده‌اند.
او اظهار داشت: همچنین ۲ هزار و ۲۰۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم نیز هم اینک در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد، ۳۳۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
وی گفت: همچنین تاکنون ۲۲۵ هزار و ۸۹۷ نفر از مبتلایان بیماری کرونا در استان نیز از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از مردم خواست تا پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده مداوم از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی با دیگران را رعایت کرده و از حضور در تجمعات و برپایی دورهمی‌های خانوادگی اجتناب کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =