مدیر راه ایلام: جاده قاضی خان - بدره در آستانه بهره‌برداری است

ایلام- ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از مراحل پایانی احداث جاده قاضی خان حد فاصل شهرستان های بدره و سیروان خبر داد و گفت: این پروژه راهسازی هم اکنون در مرحله آسفالت قرار دارد و تا پایان فعالیت دولت تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، عبدالله بهادری روز جمعه در بازدید از مراحل پایانی طرح راهسازی سیروان - بدره ( قاضی خان - بدره) اظهار داشت: طول جاده قاضی خان - بدره ۱۳ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن در محدوده شهرستان سیروان و هفت کیلومتر در شهرستان بدره است.

وی افزود: این پروژه به دلیل پستی و بلندی های شدید و همچنین وجود رودخانه ها و ارتفاعات کوهستانی یکی از پرهزینه ترین پروژه‌های راهسازی استان محسوب می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام اضافه کرد: بهره‌برداری از این پروژه عظیم می تواند علاوه بر خارج شدن سیروان از بن بست و اتصال آن به بدره، مسیر شهرستان های چرداول و سیروان به بدره، دره شهر و آبدانان را نیز بیش از ۸۰ کیلومتر کاهش دهد.

بهادری در مورد آخرین وضعیت احداث این محور گفت: طول کل محور ۱۳ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن از سمت شهرستان سیروان قبلاً تکمیل شده و حجم عملیات راه سازی در هفت کیلومتر بعدی با توجه به وضعیت کوهستانی و رودخانه بزرگی که در مسیر قرار دارد بسیار زیاد بود که برای اجرای آن یک تونل به طول ۲۰۰ متر حفاری و تکمیل شد، 

وی تاکید کرد: پل بزرگ جابر در این مسیر با هشت دهنه ۲۰ متری به پایان رسیده ، حدود ۲۰ پل دیگر در مسیر احداث و در مرحله عملیات آسفالت و ایمن سازی قرار دارند.

به گزارش ایرنا، جاده سیروان به بدره (قاضی خان -بدره) یکی از پروژه‌های ارتباطی استان ایلام است که حدود ۱۵ سال پیش کلنگ آن به زمین زده شد.

بهره برداری از این پروژه مهم و عظیم می‌تواند استان ایلام را از ناحیه شرق که در بن بست کامل قرار گرفته است از وضعیت فعلی خارج و استان‌های ایلام، کرمانشاه، لرستان و خوزستان و در آینده‌ نزدیک نیز بزرگراه‌ های کربلای معلی و نجف اشرف را به هم متصل و باعث توسعه همه جانبه استان شود.

شهرستان بدره در ۸۵ کیلومتری شهر ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha