نماینده ولی فقیه در قزوین: برکات شب قدر از تمام عمر انسان بیشتر است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: برکات شب قدر از تمام عمر انسان بیشتر است و باید خود را برای بهره گیری از این فرصت به بهترین نحو آماده کنیم.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز جمعه در یک برنامه تلویزیونی، اظهار داشت: ماه مبارک رمضان و روزه، گناهان را می سوزاند و محبت بین بنده و خدا در این ماه در حرارت و گرمای لطف خداوند نسبت به بندگان می تواند تحکیم بخشیده شود.

وی با بیان اینکه یکی از کارهای خوب در ماه مبارک رمضان، کمک به ایتام و نیازمندان است، تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی برای نشان دادن جلوه های بندگی است و هر چه انسان هنر بندگی دارد، در این ماه می باید نشان دهد و خودش را محک بزند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: هر عبادتی در این ماه چندین برابر نزد خداوند ثواب دارد و شیاطین در این ماه غل و زنجیر شده اند تا بندگان هنر بندگی را به خوبی به نمایش بگذارند.

امام جمعه قزوین ادامه داد: در هر ماه رمضانی، محصول سال خود را باید به نمایش بگذاریم و نسبت به نماز، قرآن و اعمال عبادی مراقبت و بررسی داشته باشیم تا در همه مسائل زندگی به کمال بندگی دست یابیم.

وی با بیان اینکه یکی از کارهای مهم و سفارش شده در ماه مبارک رمضان دستگیری از فقرا است، اضافه کرد: رسول خدا(ص) برای توجه به فقرا و افطاری دادن سفارش ویژه کرده اند و اطعام و اکرام را از هر راهی مطرح می کنند که باید مورد توجه ما قرار گیرد.

آیت‌الله عابدینی در ادامه با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بهار قرآن است، عنوان کرد: خداوند قرآن را در ماه مبارک رمضان نازل کرده است و در حدیث داریم ماه رمضان بهار قرآن است و قرآن بهار دلها است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: وقتی سرزمین دلها با نهال های قرآنی که همان آیات قرآن است، انس پیدا کند، باغ های سرسبزی می شوند بنابراین لازم است در ماه رمضان بکوشیم و دعا کنیم تا رفاقتمان با قرآن برقرار شود.

وی با بیان اینکه ما یک شب قدر داریم، اظهار داشت: در روایات مشخص، واضح و بدون شک و تردید، یک شب قدر مطرح شده است و اگر در برخی روایات، لیالی آمده است به بیانی منظور از لیله القدر در طول عمر انسان ها است.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: برای انسانیت، سال در نظر گرفته شده که از شب قدر آغاز می شود و تا شب قدر سال بعد ادامه می یابد و ماه مبارک رمضان نگین شب قدر را در خود دارد و لازم است در این شب، گذشته و آینده خود را بررسی کرده و تلاش کنیم شب قدر را درک نماییم.

آیت الله عابدینی بیان کرد: لیله القدر شب نزول قرآن است و خدا فرموده چه می دانید شب قدر چیست و چه عظمتی دارد، این یک شب از هزار ماه بالاتر است و برکاتش از تمام عمر یک انسان بیشتر است.

وی با اشاره به مناسبت های پیش رو و جنگ بدر در سال دوم هجری، افزود: در این جنگ، کفار قوت و قدرت مسلمانان را به خوبی مشاهده کردند و عده ای کشته و افرادی به اسارت گرفته شدند و حرکت عزت و اقتدار دینی در جنگ بدر آغاز شد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به ضربت خوردن امیرالمؤمنین(ع) در شب نوزدهم ماه رمضان در مسجد کوفه، اظهار داشت: امام علی(ع) امامی مظلوم و همواره در مسیر خدمت به بندگان خدا بود و همه زیبایی های عالم آفرینش در وجود حضرت جلوه گری می کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تسلیت سالروز شهادت شهید مطهری، روز معلم را به همه معلمان عزیز و زحمت کش تبریک عرض کرد و گفت: در این ایام کتاب «جاذبه و دافعه علی علیه‌السلام» و «سیری در نهج البلاغه» را مطالعه کنیم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان، بیان کرد: شمار مبتلایان به کرونا متأسفانه افزایش یافته و لازم است بیشتر مراقبت کرده و کادر درمان را حمایت کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =