مرحوم اشکان منصوری صاحب هوش فرهنگی، ادب و متانت‌ بود

تهران- ایرنا-مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به ادب و متانت‌ مرحوم اشکان منصوری گفت: منش و رفتار وی، ما بر آن می‌داشت که با صبر و حوصله و تأنی به پرسش‌های او پاسخ دهیم.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، آئین نکوداشت یاد و خاطره زنده‌یاد «اشکان منصوری» با حضور جمعی از همکاران این خبرنگار و بازیگر سینما در فضای باز بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در این مراسم گفت: این فضا محل رفت و آمد شما خبرنگاران عزیز و سایر هنرمندان است و هیچ‌گاه در باور من نمی‌گنجید که ما برای تسلیت‌گویی و یادبود این جوان خوش‌سیرت و خوش‌صورت اینجا گرد هم جمع‌ شده باشیم. به خانواده عزیز و گرامی منصوری، دوستان جهرمی اشکان، عزیزان‌مان در سینمای ایران، در باشگاه خبرنگاران، همکاران صنفی او در سایر رسانه‌های خبری و سینمایی، عرض تسلیت و برای روح بلند او آرزوی علو درجات دارم.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی مرحوم منصوری گفت: اشکان در زمره خبرنگاران و هنرمندانی بود که به خوشنامی شهره بود. هر کس در کار حرفه‌ای خودش موفقیت‌هایی دارد. هم در کار خبر و رسانه و هم در کار هنر، که هر دو موفقیت را خوشبختانه داشت و حیف که چه زود و چه ناباورانه از میان ما و از جمع خانواده عزیزش پرکشید و رفت.

تابش گفت: اما اخلاق نیکو، هوش فرهنگی که داشت، ادب و متانت‌اش، من و خیلی از افراد دیگر را به عنوان کسانی که مصاحبه‌شونده‌های او بودیم، بر آن می‌داشت که با صبر و حوصله و تأنی به پرسش‌های او پاسخ دهیم. حقیقتا در کار حرفه‌ای خودش یک نمونه و آدم بسیار با اخلاق و نیکویی بود. امیدوارم همه حرف‌هایی که خیلی از دوستانش، هنرمندان و اهالی رسانه درباره شخصیت‌ او زدند که گزافه نبود و واقعیت بود، در دنیای باقی دست‌ او را بگیرد.

تابش به ذکر خاطره‌ای از اشکان منصوری پرداخت و گفت: یک صبح پنج‌شنبه‌ای مثل همین امروز، من در فضای مجازی یک کلیپ کوتاهی را درباره فراق خداوند برای یکسری از دوستان و از جمله اشکان عزیز فرستادم. امروز که آن کلیپ و پاسخی را که او داد، مرور می‌کردم، برایم تکان‌دهنده بود؛ حضرت علی (ع) با آن بلندای شخصیتی درباره فراق خداوند در دعای کمیل مطلبی عجیب دارد؛ بار الها بر فرض بر عذابت شکیب ورزیدم، چگونه بر دوری‌ات صبر کنم؟ کلیپ در حال و هوایی بود که یکسال از کرونا گذشته و خیلی‌ها در فراق دیدن حضرت سیدالشهدا و زیارت عتبات عالیات هستند «اشکان منصوری» وقتی این کلیپ را که برایش فرستاده بودم دید برایم نوشت که «سلام، ممنون اول صبح عجب حس خوبی امیدوارم به زودی همه به صلح و سلامتی و آرامش برسیم.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: اشکان عزیز خیلی زود از میان ما رفت. یکی از آرزوهایش این بود که در هنر سینما و بازیگری به قله برسد. بارها برای من نوشت و هم در صحبت‌های حضوری به من می‌گفت که انشالله جایزه مهمی در سینما بگیرم. برای آرمان‌هایش تلاش می‌کرد، وقت می‌گذاشت. امیدوارم که روحش در آرامش باشد و ممنونم از دوستانش که نذر رفاقت را برای او ادا کردند.

وی اضافه کرد: در زمانه‌ای که مردم گرفتارند، این یک حرکت ارزشمند است و می‌توان با همین ابتکارات برای شادی روح درگذشتگان کارهای خیر جمعی انجام داد. امیدوارم که دوستانی که مطلع نشدند یا در جریان قرار نگرفتند، در طرح «نذر رفاقت» هر کس به وسع خودش به یاد اشکان عزیز مشارکت کنند تا ثوابش به روح ایشان برسد. من هم از طرف سازمان سینمایی، همکارانم در بنیاد سینمایی فارابی و سایر موسسات و نهادها سینمایی یک بار دیگر این مصیبت بزرگ را به خانواده عزیز منصوری و همکارانش تسلیت عرض می‌کنم.

زنده‌یاد اشکان منصوری پورشیرازی، خبرنگار حوزه سینمایی باشگاه خبرنگاران جوان و بازیگر سینما و تلویزیون، روز پنجشنبه، دوم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ بر اثر عارضه کلیوی، درگذشت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =