فرماندار سبزوار: حل مشکلات کارگران مانع‌زدایی از تولید است

سبزوار- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: حل مشکلات کارگران به عنوان مجاهدان عرصه تولید و جهاد اقتصادی، گامی موثر در مسیر پشتیبانی از تولید و مانع‌زدایی از آن است.

سیدمجتبی علوی مقدم روز جمعه در نشست با جامعه کارگری شهرستان سبزوار با گرمیداشت هفته کار و کارگر افزود: یکی از لازمه های رونق تولید و جهش اقتصادی، توجه به معیشت و اقتصاد کارگران و صنعتگران است.

وی تصریح کرد: کارگران جایگاه ویژه ای در جامعه دارند، این قشر زحمتکش برای پویایی و حرکت چرخ‌های صنعت و اقتصاد کشور از جان و هستی خود مایه گذاشته‌اند.

فرماندار سبزوار گفت: تلاش و پشتکار کارگران در پیشگاه خداوند متعال اجر دارد و مردم هم قدردان زحمات کارگران هستند و مسوولان نیز باید به وضعیت کارگران توجه لازم را داشته باشند.

علوی مقدم  افزود: زیربنای رشد اقتصادی هر کشوری با تلاش و جدیت کارگران محقق می شود لذا باید نسبت به رفع مشکلات آنها و ساماندهی معیشت و اقتصاد کارگران توجه بیشتری شود.

وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا در یک سال گذشته، مشکلات زیادی را به ویژه برای کارگران و بخش اصناف ایجاد کرده است که در این راستا تاکنون تسهیلاتی به مشاغل متضرر از کرونا پرداخت شده است.

رییس اداره تامین اجتماعی سبزوار نیز در این مراسم گفت: هم اینک سه هزار و ۵۱۷ کارگر ساختمانی دارای کارت مهارت فنی و حرفه‌ای در این شهرستان از مزایای بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند.

حمیدرضا امینیان افزود: کارگران ساختمانی از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند و  هم اکنون هیچ کارگر ساختمانی در این شهرستان که درخواست بیمه داشته باشد در صف انتظار قرار ندارد.

وی اضافه کرد: اداره تامین اجتماعی سبزوار،   پس از تایید کارگران ساختمانی از سوی انجمن صنفی کارگران، هیچ محدودیتی برای بیمه کردن آنان ندارد.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha