۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۹
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84313769
۰ نفر

برچسب‌ها

موج بارشی کردستان را فرا می‌گیرد

سنندج - ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: با توجه به عبور موجی بارشی از شمال غرب کشور، از اوایل شب فردا(شنبه) شاهد افزایش ابر، وزش باد شدید و در بعضی از نقاط استان بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق خواهیم بود.

نشمیل احمدیانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه برای بعدازظهر امروز بارش‌های خفیف و نقطه‌ای در برخی از نقاط استان دور از انتظار نیست، اظهار داشت: به تدریج از عصر و اوایل شب شنبه تا روز سه شنبه، شاهد افزایش ابر، وزش باد شدید(به خصوص در بعدازظهرها) و در بعضی از نقاط استان بارش باران همراه با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در این مدت انتظار داریم بارش‌ها به شکل رگباری و پراکنده بوده و عمدتاً در نیمه شمالی و تا حدودی شرقی استان و در ساعات بعدازظهر اتفاق بیفتد.

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: با توجه به شرایط شکل گیری گرد و خاک بر روی عراق و سوریه و انتقال بخشی از آن به سطح منطقه، کیفیت هوا و دید افقی از روز شنبه تا اواسط هفته آینده کاهش می‌یابد.

احمدیانی ادامه داد: همچنین از فردا (شنبه) تا روز دوشنبه، شاهد کاهش تدریجی پنج تا هفت درجه‌ای دما و خنک‌تر شدن هوا در سطح استان خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته "سراب شهرک" با یک درجه و "سلین اورامان" با ۳۳ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان بودند، یادآور شد: در این مدت، دمای هوای شهر سنندج هم بین هشت و ۲۸ درجه سانتیگراد نوسان داشت.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۸۸ بوده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته (۴۳۷ میلی‌متر) ۳۴ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) حدود ۳۹۱ میلی‌متر، ۲۶ درصد کاهش داشته است.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =