۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۰
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84313723
۰ نفر

برچسب‌ها

چین: پکن مایل است روابط راهبردی همه جانبه با عربستان را ارتقا دهد

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که کشورش مایل است به اتفاق عربستان سعودی، روابط مشارکتی راهبردی همه جانبه دو طرف را به سطح بالاتر ارتقا دهد.

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین، «وانگ ون بین» سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه با اشاره به اظهار تمایل مقامات عربستان برای توسعه روابط با چین اظهار کرد: پکن از تمایل ریاض برای تعمیق مناسبات قدردانی می کند و مایل است به اتفاق عربستان سعودی، مناسبات مشارکتی راهبردی همه جانبه دو کشور را به سطح بالاتر ارتقا دهد.

وی افزود: ما ریاض را برای حفظ حق حاکمیت، صلح و ثبات و پافشاری بر راه توسعه خود بر اساس اوضاع واقعی ملی مورد حمایت قرار می دهیم و ضمن مخالفت با دخالت نیروهای خارجی در امور داخلی عربستان سعودی، از نقش بزرگ تر این کشور در امر منطقه ای و بین المللی پیشتیبانی می کنیم.

گزارش می افزاید «محمد بن سلمان آل سعود» ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه ای با رسانه های این کشور در مورد مفهوم سیاست خارجی بر توسعه مناسبات مشارکتی جدید با کشورها از جمله چین تاکید کرده بود.

اظهارات این مقام وزارت خارجه چین در حالی است که چند روز پیش  «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین هم در تماس با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی گفت: چین و عربستان شرکای راهبردی جامع و مهم یکدیگر هستند و روابط دو کشور در همه زمینه ها توسعه یافته است.

«محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی نیز در این تماس گفته بود: چین یک برادر قابل اعتماد و شریک راهبردی مهم برای عربستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =