۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۸
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84313699
۰ نفر

برچسب‌ها

 گیلان عصر و شب شنبه و یکشنبه در انتظار باران شدید است

رشت -ایرنا- مدیرکل هواشناسی گیلان از تداوم ناپایداری ها تا روز دوشنبه در استان خبر داد و گفت: شدت بارش ها در عصر و شب شنبه و یکشنبه بیشتر است.

محمد دارس روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بر اساس نقشه های هواشناسی از اواخر وقت امروز ( جمعه) شاهد رگبار ، رعد و برق  و وزش باد( بعضی نقاط موقتی شدید) و کاهش نسبی دما را تا دوشنبه در استان شاهد خواهیم بود، افزود: این بارش ها می تواند در بعضی نقاط شدید باشد.

وی اظهار کرد:طی مدت فعالیت این سامانه جوی ؛  احتمال آسیب سازه های سست بنیان شهری و روستایی ، احتمال آبگرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه ها ، احتمال جاری شدن روان آب در مسیلها،  رانش و لغزش، احتمال برخورد صاعقه و احتمال سقوط درختان فرسوده از فعالیت این سامانه جوی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه  این سامانه بارشی بیشتر نقاط استان را تحت تاثیر قرار می دهد ، تصریح کرد: کشاورزان موضوع آب را برای خزانه های شان مورد توجه قرار دهند؛ ضمن آنکه  احتمال اصابت صاعقه به زمین را داریم؛ بنابراین باید کشاورزان در زمان رعد و برق از استقرار در مکان های در معرض این پدیده  خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی گیلان اظهار داشت: همچنین مردم  طی این مدت ( استقرار این سامانه بارشی در منطقه) از استقرار در حاشیه رودخانه ها بپرهیزند.

گیلان با یکهزار و ۲۰۰ میلی متر متوسط باران سالیانه از پرباران ترین استانهای کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =