نماز جمعه ارومیه این هفته هم برگزار نخواهد شد

ارومیه- ایرنا- روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان‌غربی اعلام کرد که آیین عبادی - سیاسی نمازجمعه، این هفته هم به علت وضعیت قرمز کرونایی در ارومیه و دیگر شهرهای استان برگزار نمی‌شود.

به گزارش ایرنا در اطلاعیه‌ روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در آذربایجان غربی که یک نسخه از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: به اطلاع عموم مردم مؤمن، انقلابی و ولایت‌مدار آذربایجان‌غربی می‌رساند که با توجه به شرایط به‌وجود آمده و لزوم رعایت مسائل بهداشتی در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، ضمن قدردانی از تلاش‌های پزشکان، پرستاران و تمامی مسوولان وزارت بهداشت و درمان، بر اساس ضرورت‌ها در خصوص پرهیز از تجمع‌های عمومی و اطلاعیه صادره از سوی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور به اطلاع می‌رساند آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه، امروز ۲۰ فروردین برگزار نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، طی سال گذشته بیش از ۴۱ هفته نماز جمعه در ارومیه و بسیاری از شهرهای آذربایجان غربی برگزار نشد تا از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری شود.

آذربایجان غربی یکی از استان‌های با بیشترین میزان ابتلا و فوتی بر اثر کرونا در کشور به شمار می رود و با وجود سهم جمعیتی چهار درصدی، سهم مبتلایان و فوت شدگان در استان نسبت به کشور به ترتیب ۶.۵ و ۶ درصد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha