جوانگرایی داوطلبان عضویت در شورای اسلامی شهرستان اسدآباد

همدان‌-ایرنا- فرماندار اسدآباد از جوانگرایی در بین داوطلبان شوراهای اسلامی این شهرستان خبر داد و گفت: ۶۱ درصد داوطبان زیر ۴۰ سال سن دارند.

 «سعید کتابی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس آمار ۶۱  درصد داوطلبان ثبت نام شوراهای اسلامی سه نقطه شهری اسدآباد و آجین و پالیز شهرستان زیر ۴۰ سال سن دارند و  اقبال جوانان به حضور و شرکت برای ششمین دوره شوراهای اسلامی در شهرستان بالا بوده است. 

وی گقت: تمام روستاهای اسدآباد از نظر ثبت نام به حد نصاب رسیده اند و در این دوره از ثبت نام شوراها تمایل ثبت نام افراد جوان و جدید چشمگیر بود که این امر در دوره های قبل بی سابقه بوده است.

فرماندار اسدآباد خاطر نشان کرد: در این دوره از ثبت نام شوراهای اسلامی روستاها ۶۸ درصد داوطلبان  جدید بوده اند که این امر نشانه اتفاق های خوبی در روند رشد و شکوفایی شوراهای اسلامی روستایی است. 

کتابی از اعضای شوراهای اسلامی فعلی خواست در سه ماه و نیم باقی مانده از عمر شوراهای اسلامی کارها و وظایف خود را با قوت ادامه داده و پیگیر باشند و همچنان وظیفه قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی همچنین با تاکید بر ترغیب و تشویق جامعه توسط شوراها به مشارکت و حضور حداکثری  مردم در پای صندوق های رای و انتخابات تصریح کرد: انتخابات عالی‌ترین مظهر حضور مردم در عرصه سیاسی و مهم‌ترین مجرای تحقق حاکمیت مردم است و توسعه جوامع با مشارکت مردم و احساس مسئولیت شهروندان به‌دست می‌آید.

شهرستان اسدآباد با سه شهر و ۹۸ روستا در حدود ۱۱۰ هزار جمعیت دارد و از مناطق فعال و پرشور در صحنه انتخابات است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =