مجلس انقلابی در مقابله با فساد و تخلف انقلابی برخورد کند

تهران- ایرنا- خبرگزاری ایلنا در گفت وگویی آورد: انتظار داشتیم مجلسی که با ادعای انقلابی بودن روی کار آمده است، در این حوزه‌ها انقلابی عمل می‌کرد و نشان می‌داد که با فساد و تخلف برخورد و زمینه ارتقای جایگاه مجلس را در افکار عمومی فراهم می کند.

خبرگزاری ایلنا ۱۰ اردیبهشت به گفت وگو با محمدجواد حق‌شناس فعال سیاسی اصلاح طلب پرداخت و آورد: با شنیدن این خبر شوکه شدم و آرزو می‌کردم که کاش این خبر نادرست باشد و ما شاهد تکذیب خبر باشیم اما متأسفانه امروز که جدول تغییرات منتشر شد و شاهد تکذیبی هم نبودیم، در وهله اول از آقای خضریان و آقای میرسلیم تشکر می‌کنم.   به نظر نمی‌رسد که خطای رخ داده به هیچ وجه قابلیت عبور و گذشت داشته باشد چون ما موضع رسمی سازمان برنامه و بودجه را شاهد بودیم که روابط دولت و مجلس در چارچوب‌های علنی انجام می‌شود و دولت آنچه که ابلاغ شده را نظر مجلس می‌داند.   متاسفانه مهمترین نهادی که باید از قانون پاسداری کند، مجلس شورای اسلامی است. اگر امامزاده ای به نام مجلس و قانون داشته باشیم، ‌ متولی مجلس و قانون، نمایندگان فعلی مجلس و هیأت رییسه و در صدر آنها رئیس مجلس است.  

به نظر من اولین نهادی که باید به این بی‌قانونی رسیدگی کند، خود مجلس است. ما انتظار داشتیم در ماجرای اشتباه آقای عنابستانی، مجلس برخورد قانونی کند اما متاسفانه نکرد. در گام‌های بعدی انتظار داشتیم مجلسی که با ادعای انقلابی بودن روی کار آمده است، در این حوزه‌ها انقلابی عمل می‌کرد و نشان می‌داد که با فساد و تخلف برخورد می‌کند و زمینه ارتقای جایگاه مجلس را در افکار عمومی فراهم کند. حتی اگر این تغییرات صرف کمیته امداد و خانواده‌های نیازمند هم می‌شد، موضوعی غیر قابل قبول بود. این رفتار حتی اگر در مسیری که مورد علاقه مردم نیز باشد، اصل این رفتار و رویکرد و بی‌احترامی به رأی نمایندگان و مجلس است. امروز به نظر من هیچ کس شایسته‌تر از خود نمایندگان نیست که به این رفتار و بی قانونی بودجه‌ای اعتراض کنند و با صدای بلند فریاد بزنند و این رویکرد را نپذیرند.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha