۴۵۰ میلیارد ریال برای ادامه گازرسانی به شهر میرآباد سردشت اختصاص یافت

مهاباد- ایرنا- رئیس اداره گاز سردشت گفت: اجرای عملیات گازرسانی به شهر میرآباد از توابع بخش وزینه این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال و با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد دوباره از سر گرفته شد.

محمد عمری روز جمعه در حاشیه بازدید از اجرای طرح گازرسانی به این شهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات گاز رسانی به  شهر میرآباد و ۳۰ روستا تابعه بعد از فصل زمستان و همزمان با فرارسیدن سال جدید با تمام توان و ظرفیت ها دوباره از سر گرفته شده است.

وی افزود: این طرح گاز رسانی به لحاظ طول طرح و موقعیت جغرافیایی شهر میرآباد و روستاهای تابعه که در وسط جنگل های زاگرس  واقع شده اند یکی از سخت ترین و طرح های شمالغرب کشور و بزرگترین طرح گازرسانی استان آذربایجان غربی به شمار می آید که تماما از مسیرهای جنگلی و کوهستانی و رودخانه عبور می کند.

وی بیان کرد:  با اتمام عملیات اجرایی این طرح، ۳۰ روستا و ۲ هزار خانوار شهری از نعمت گاز بهره مند خواهند شد و برخورداری جمعیت شهری این شهرستان نیز به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

رئیس اداره گاز سردشت گفت: مختصات این طرح لوله گذاری به طول ۱۸۰ کیلومتر و احداث ۶ ایستگاه تقلیل فشار برای گازرسانی به شهر و ۳۰ روستا است که از این میزان ۱۵۰ کیلومتر آن لوله گذاری و ۱۱ روستا نیز از نعمت گاز بهره مند شده اند و فقط ۱۴ کیلومتر خط تغذیه به همراه ۱۶ کیلومتر داخل شهر میرآباد و احداث  ۳ ایستگاه تقلیل فشار باقی مانده است.

عمری اضافه کرد: امسال در این شهرستان عملیات گازرسانی به ۶۰ روستا و یک شهر در هفت محور با اعتبار کلی ۷۵۰ میلیارد ریال در حال اجرا است که عملیات گاز رسانی به شهر میرآباد و ۳۰ روستای تابعه تنها یکی از طرح ها و محورهای آن محسوب می شود.

وی افزود: در سال گذشته نیز هشت روستا در مجموع به تعداد هزار و ۵۰۰ خانوار شهری و روستایی از نعمت گاز بهره مند شدند.

به گزارش ایرنا، با تبدیل شدن نلاس به شهر، تغییراتی در درصد بهره مندی روستایی و شهری شهرستان سردشت رخ داد؛ این شهرستان دارای ۲۸ هزار و ۸۰۰ مشترک گاز است که از این تعداد ۴۲ روستا  با ۲ هزار و ۸۰۰ مشترک روستایی و چهار شهر با ۲۶ هزار خانوار شهری مشترک گاز است.

 شهرستان مرزی سردشت با جمعیت ۱۲۰ هزار نفری در جنوب آذربایجان غربی و در جوار مرزهای عراق واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha